Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

kolumny Sapphire 30

Zestaw głośnikowy Sapphire 30
to referencyjny zestaw głośnikowy, oparty w całości o OEM-owe rozwiązania firmy Pylon Audio. Wszystkie głośniki użyte w zestawie, są optymalizowane nie tylko pod kątem uzyskania doskonałych możliwości własnych, ale również pod kątem współpracy między sobą. Głośnik niskotonowy to 22cm jednostka z silnym układem magnetycznym, klasyczną papierową membraną i wentylacją cewki. Na średnicy pracuje wyspecjalizowany przetwornik 14cm, z zaawansowanym układem magnetycznym wyposażonym w miedziane pierścienie farady'a, redukujące zniekształcenia do minimum, w tym krytycznym zakresie częstotliwości. Całości dopełnia jedwabna kopułka o średnicy 25mm, wyposażona w aluminiowy front oraz podwójny magnes ze zintegrowaną komorą wytłumiającą.

Główną misją przy projektowaniu zestawów Sapphire 30 było osiągnięcie kluczowych zalet układu 3 drożnego, przy jednoczesnym zminimalizowaniu jego wad. W rezultacie kolumny zapewniają nie tylko pełną skalę dźwięku, dużą dynamikę i zdolność wytwarzania wysokich poziomów ciśnienia akustycznego, lecz poprzez odpowiednią optymalizację zwrotnicy, potrafią także zagrać już w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach. Specjalnie dobrany kształt frontu służy wyrównaniu charakterystyk głośników wysoko i średniotonwych, zaś w środku obudowy znajduje się skośna przegroda redukująca fale stojące.

Mimo tak zaawansowanej i dopracowanej konstrukcji od strony technicznej, jak zwykle w przypadku zestawów marki Pylon Audio, finalny szlif modelu Sapphire 30 został nadany poprzez dziesiątki godzin testów odsłuchowych i porównań z droższymi kolumnami. Tylko tak kompleksowe podejście, gwarantuje uzyskanie doskonałego brzmienia, a co za tym idzie w pełni wiarygodnej iluzji obcowania z muzykami w pomieszczeniu odsłuchowym.

Tekst alternatywny      Tekst alternatywny

Poniżej przedstawiamy specygikację techniczną zestawu głośnikowego Sapphire 30 marki Pylon Audio

Impedancja8 Ω
Pasmo przenoszenia35Hz-22KHz (+/-2dB)
Moc nominalna140 W
Moc maksymalna200 W
Efektywność90dB
Wymiary [W x H x D]240 x 1000 x 300 mm
Waga22 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 22-200.08
Głośnik średniotonowyPylon Audio PSM 15-150.08
Głośnik wysokotonowyPylon Audio PST T-100.08
Obudowa typu basrefleks
Gwarancja3 lata + 1 rok (rejestracja produktu)
Mufy pod kolceTak
Dostępne kolory: Wybarwienie: czarny, orzech, wenge
Okleina naturalna: wenge, czarny
realizujemy zamówienia indywidualne biały HG oraz czarny HG

Recenzja zestawu głośnikowego Sapphire sporządzona przez Stereo i Kolorowo - Underground czytaj
W imieniu całego zespołu pragniemy podziękować za poświęcony czas testując zestaw głośnikowy Topaz oraz za możliwość zaprezentowania kolumn na łamach Państwa bloga.

Światowa premiera - recenzja zestawu głośnikowego Sapphire ukazana na łamach jednego z najbardziej prestiżowych zagranicznych magazynów audio Enjoy The Music.com czytaj | Link do recenzji w języku polskim.
W imieniu całego zespołu pragniemy podziękować za poświęcony czas testując zestaw głośnikowy Sapphire oraz za możliwość zaprezentowania kolumn na łamach Państwa portalu.

Zdjęcia zestawu Sapphire 30

  • wybarwienie wenge:
  • wybarwienie czarne:
  • wybarwienie orzech:
    wybarwienie wenge - okleina naturalna: