Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Opal 30.

Opal 30 - zbudowany jako rozwinięcie linii Opal o duże kolumny 3-drożne.
Zestaw oferuje muzykalność prezentacji uzupełnioną rytmicznym basem i dźwięczną dobrze wkomponowaną w ogólny charakter górą pasma.

Konstrukcja wyposażona jest w nowy 18-centymetrowy głośnik średniotonowy PSM 18.8 CS, pracujący w wydzielonej komorze. Przetwornik ten, oparty o membranę z powlekanej celulozy, został zaprojektowany pod względem maksymalnej jednorodności brzmienia i mikrodynamiki w najbardziej wrażliwym zakresie. Dwa, 18-centymetrowe głośniki niskotonowe PSW 18.8 CS stanowią odpowiednią podstawę dla reszty pasma, zapewniając solidną dawkę najniższych rejestrów.
Górę pasma odtwarza 25mm jedwabna kopułka o małym froncie, wyposażona w neodymowy napęd.

W stosunku do innych przedstawicieli linii w kolumnach Opal 30 uzyskaliśmy brzmienie bogatsze, pełniejsze w środkowym paśmie, pokazując przewagi techniczne większej konstrukcji nie tracąc przy tym całościowego charakteru i muzykalności mniejszych zestawów.

18 mm korpus wraz z tyłem obudowy został połączony z pogrubionym 22mm ekranem, mającym na celu zredukowanie wszelkich drgań ścianki frontowej. Dodatkowym elementem usztywniającym całość konstrukcji są umieszczone w newralgicznych miejscach wzmocnienia oraz wydzielona osobna komora pod głośnik średniotonowy PSM 18.8 CS.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 20 - 45 m2.
Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Opal 30 marki Pylon Audio

Impedancja4 Ohm
Pasmo przenoszenia35Hz - 20kHz
Moc nominalna100 W
Moc maksymalna150 W
Efektywność 90dB
Wymiary [W x H x D] 190 x 1030 x 360 mm
Waga 22 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2x Pylon Audio PSW 18.8 CS
Głośnik średniotonowyPylon Audio PSM 18.8 CS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-50/8
KolceTak/opcja
MaskownicaTak/opcja
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina PCV - czarny, orzech, wenge.

Recenzja Opal 30 sporządzona przez magazyn HighFidelity.

"(...)Kolumny Pylon Opal 30 grały w miejscu, w którym zazwyczaj stoją redakcyjne głośniki Harbeth M40.1. Zagrały tam jednak nie bezpośrednio po nich, a po fantastycznych, high-endowych kolumnach Borg firmy FinkAudio (100 000 zł para). (...)"

"(...)Kolumny mają zgrabne proporcje, to znaczy są wysokie na 1030 mm, ale ich przednia ścianka jest wąska, bo ma tylko 190 mm. Są za to dość głębokie, na 360 mm – ostatecznie dwa głośniki niskotonowe mają swoje potrzeby. (...)"

"(...)Ładnie rozwiązano w nich bowiem dylemat polegający na wyważeniu wagi basu i jego definicji, uderzenia i podtrzymania. To kolumny, które ładnie schodzą na dole pasma. Mają jędrny, żywy dźwięk o dobrym zejściu. (...)"

"(...)To w ogóle dobrze zbalansowany dźwięk. Także tam, gdzie góry jest sporo, jak w na nowym krążku Chaka Khan pt. Hello Happiness, kolumny Pylona zachowują umiar. Ale to właśnie tu słychać było, że chodziło chyba konstruktorom o pogodzenie ognia z wodą, to jest otwartego, energetycznego dźwięku z plastyką i swobodą. (...)"

"(...)Opal 30 to model pokazujący rozmach nagrań, ich skalę, bardzo ładnie grający basem. Ten jest dobrze kontrolowany, ale i masywny, jędrny. Środek pasma jest żywy, otwarty, dźwięczny. Podobnie i góra. Całość ma lekko zaokrąglony atak, dzięki czemu nie dochodzimy do ‘jaskrawości’, zatrzymując się na ‘świeżości’. Współpracują z każdym wzmacniaczem, byle dobrym. Jeśli chcemy obniżyć ich brzmienie musimy sięgnąć po cieplejsze wzmacniacze, a jeśli chcemy podkreślić ich charakter podłączmy je do urządzeń w rodzaju Cambridge Audio. Niezależnie jednak od tego, co dla nich wymyślimy, otrzymamy fajny, energetyczny, mocny dźwięk, z którym będziemy mogli słuchać dowolnej muzyki. (...)"- czytaj    wybarwienie czarne: