Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Opal 20.

Zestaw głośnikowy Opal 20 to konstrukcja dwudrożna oparta o celulozowy głośnik niskotonowy naszego autorstwa (Pylon Audio PSW 18.8 CS), charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami mierzalnymi. Zastosowana papierowa membrana poddana procesowi coutingu oferuje brzmienie selektywne z dozą ciepła. Górę pasma powierzono 25mm jedwabnej kopułce wysokotonowej, która dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiła zbliżenie centrów akustycznych zestawu głośnikowego.

Kolumny Opal 20, podobnie jak większy model Opal 23, oferują ponadprzeciętną czytelność średnicy. Jest to zestaw, który z powodzeniem możecie Państwo wykorzystać w domowym studio nagraniowym, a całość jest tak skomponowana by nie popadała w techniczną manierę. Wielogodzinne odsłuchy każdego rodzaju muzyki są czystą przyjemnością.

Zestaw umożliwia komfortowy odsłuch z niewielkiej odległości, scena dźwiękowa jest sugestywna a oderwanie się dźwięku od zestawu nie przysparza kolumnom żadnego kłopotu. Brzmienie jest wysycone z dobrze kontrolowanym basem, nadający utworom zwartości i szybkości. Ogólna czytelność i wgląd w nagranie jest mocnym punktem całej serii Opal.

18 mm korpus wraz z tyłem obudowy został połączony z pogrubionym 22mm ekranem, mającym na celu zredukowanie wszelkich drgań ścianki frontowej. Dodatkowym elementem usztywniającym całość konstrukcji jest umieszczone w newralgicznym miejscu wzmocnienie.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 15-25 m2.
Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Opal 20 marki Pylon Audio

Impedancja8 Ohm
Pasmo przenoszenia38Hz - 20kHz
Moc nominalna60 W
Moc maksymalna100 W
Efektywność 86dB
Wymiary [W x H x D] 190 x 900 x 280 mm
Waga 14 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 18.8 CS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-50/8
KolceTak/opcja
MaskownicaTak/opcja
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina PCV - czarny, orzech, wenge.

Test kolumn Opal 20 sporządzony przez Stereo i Kolorowo!

""(...)Od razu napiszę, że Opale 20 nie grają „tanim” dźwiękiem, jakiego można by spodziewać się od kolumn w cenie mniejszej niż 1 600 PLN (tyle kosztuje wersja w okleinie winylowej skrzynek). Po prostu Opale 20 grają bardzo dobrze, a nawet wyśmienicie. To plastyczny dźwięk pełen masy, energii oraz zaangażowania. Z piękną, głęboką i lekko ciepłą barwą oraz z pełnym nasyceniem tonalnym. (...)"
"(...)Owszem, Pylon Opal 20 nie dysponują aż taką swobodą akustyczną, wysublimowaną rozdzielczością, czy zaawansowaną plastycznością jak droższe konstrukcje głośnikowe powyżej kwoty 10 000 PLN. To zrozumiałe i oczywiste. Niemniej jednak przy bezpośrednich porównaniach z kolumnami znacznie droższymi, czyli Living Voice Auditorium R3 (ich cena to nieco powyżej 20 000 PLN) nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, jakichś strasznych braków, czy luzów na basie lub średnicy. (...)"
"(...)Kolumny dysponują plastycznym dźwiękiem pełnym masy, energii oraz zaangażowania. Z głęboką i lekko ciepłą barwą oraz z obfitym nasyceniem tonalnym. Jakość dźwięku daleko wykracza poza kwalifikację brzmienia określanego jako "budżetowe". To stricte rasowy dźwięk high-fidelity. Bezkonkurencyjne kolumny, polecam! (...)" czytaj

Pierwszy test kolumn Opal 20 - wnikliwą recenzję przygotował zespół StereoLife. Kolumny Opal 20 zostały oznaczone jako "WYBÓR REDAKCJI" - dziękujemy!

"(...)Opale 20 dostałem jeszcze w wersji prototypowej i byłem tego świadomy od początku testu. Po podłączeniu ich w tor, puściłem pierwszą płytę z brzegu - "Heligoland" Massive Attack - siadłem na tyłku i tak już pozostałem, ze szczęką opuszczoną do końca płyty. Dopiero w połowie krążka zaczął pracować mózg i zaczęło się dochodzenie - jak to możliwe? Takie kolumienki, w tak śmiesznej cenie, a wydobywa się z nich taki dźwięk?! Miękkość i brak agresji, a przy czym selektywność wysokich tonów jest w tym przedziale cenowym bezkonkurencyjna, a przynajmniej ja nie spotkałem się z kolumnami za niecałe dwa tysiące złotych.(...)"
"(...)Domyślam się, że niektórzy czytają test mojego autorstwa po raz pierwszy i zastanawiają się czy w ogóle miałem kiedyś do czynienia z hi-endowym sprzętem, skoro aż tak ekscytuję się niedrogimi Pylonami. Odpowiem od razu - tak, właściwie przez większość czasu słucham muzyki na systemie stereo klasy średniej lub wyższej, a jeśli nie, to pozostaje mi profesjonalny sprzęt w studiu nagraniowym lub hi-endowy zestaw przenośny w cenie kilkunastu tysięcy złotych. Uprzedzam więc, że nie jestem amatorem, który dostał do testu pierwsze porządne głośniki - od wielu lat zajmuję się tym tematem zawodowo.(...)"
"(...)W Opalach 20 średnie tony bardzo dobrze współgrają z resztą pasma, zarówno w górę, jak i w dół. I nie ma tu wyżej wymienionej przypadłości z JBL-i Arena 180. Wszystko to łączy się z bardzo sugestywnie zarysowaną przestrzenią, rozbudowaną zarówno w wymiarze szerokości, jak i głębokości. Ba, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że priorytetem jest dla Pylonów głębia sceny stereofonicznej, co w tej klasie głośników jest, hmm... Powiedzieć "rzadko spotykane" to mało, bo takie zjawiska w budżetowych kolumnach praktycznie nie istnieją.(...)"
"(...)Pylon Audio już od jakiegoś czasu produkuje bardzo dobre zespoły głośnikowe. Przy dobrze wykonanych obliczeniach i rozsądnym projekcie, to nie mogło się nie udać, natomiast w przypadku Opali 20 od początku zastanawiałem się czy wprowadzając własne przetworniki firma nie wytrąci sobie z ręki jednego, bardzo ważnego elementu z tej całej układanki. Domyślam się, że również dla ekipy z Jarocina inwestycja w infrastrukturę do produkcji głośników była z początku dużą niewiadomą. Dziś już śmiało można powiedzieć, że kurtyna opadła, a posunięcie Pylona okazało się dużym sukcesem. No bo skoro tak grają budżetowe kolumny z firmowymi głośnikami, to co się stanie kiedy Pylon wmontuje lepsze przetworniki własnego autorstwa do hi-endowych paczek? Opale 20 w każdym razie nie wyjechały po teście z mojego domu.(...)"
czytaj    wybarwienie czarny jesion:
    wybarwienie orzech:
    wybarwienie wenge: