Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Pearl 27.

Pearl 27 charakteryzuje się brzmieniem z dobrze zaznaczonym i kontrolowanym basem, plastyczną średnicą i precyzyjną górą pasma, gdzie wszystkie detale oraz niuanse zawarte w muzyce, są podane w bardzo wyrazisty sposób, perfekcyjnie łącząc się w jedną, zgraną całość.

Zestaw głośnikowy Pearl 27 to konstrukcja 3-drożna, wyposażona w dwa 6,5 calowe głośniki niskotonowe Pylon Audio PSW 18.8 FGS znane z mniejszych modeli linii Pearl oraz głośnik średniotonowy Pylon Audio PSM 18.8 FGS profilowany dla lepszego odtwarzania tonów średnich. Układy magnetyczne przetworników posiadają otwór wentylacyjny, mający na celu zwiększenie wytrzymałości mocowej głośnika oraz redukujący zjawisko kompresji przy większych poziomach wysterowania.

Górę pasma powierzono 1-calowej jedwabnej kopułce, wyposażonej w specjalnie profilowaną komorę wytłumiającą. Dodatkowo na froncie umieszczony jest pierścień redukujący zjawiska dyfrakcyjne. Głośnik ten cechuje się ciepłym, barwnym i rozdzielczym brzmieniem.

Obudowy posiadają specjalnie dobrane wytłumienie oraz wzmocnienia w newralgicznych miejscach, zapewniające odpowiednią sztywność konstrukcji oraz minimalizację niepożądanych rezonansów własnych.
Tunel bass-reflex umiejscowiony na froncie obudowy pozwolił na swobodniejsze ustawienie kolumn w trudnych pomieszczeniach.

Pearl 27 oferuje mocny oraz uporządkowany dźwięk gdzie scena jest głęboka, a całość prezentacji dokładnie artykułowana.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 20 - 45 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Zapraszamy na prezentację naszych kolumn do sieci autoryzowanych dealerów oraz salonu firmowego.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Pearl 27 marki Pylon Audio.

Impedancja4 Ohm
Pasmo przenoszenia 32Hz - 20kHz
Moc nominalna 100 W
Moc maksymalna 160 W
Efektywność 88dB
Wymiary [W x H x D]200 x 1020 x 280 mm
Waga 18 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 18.8 FGS
Głośnik średniotonowy Pylon Audio PSW 18.8 FGS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-80/8
KolceTak/opcja
MaskownicaTak/opcja
Gwarancja3 lata + 1 rok (rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Czarny, orzech, wenge, calvados, biały HG.
- Czarne Szczotkowane Aluminium /wybarwienie limitowane, ekskluzywne/.

Prestiżowe wyróżnienie BEST PRODUKT 2018 dla zestawu głośnikowego Pearl 27!

Tuż przed Audio Video Show otrzymaliśmy informację od magazynu HighFidelity o przyznaniu nam powyższej nagrody, niezmiernie się cieszymy :).

Jednocześnie pragniemy poinformować, że produkty w linii Pearl otrzymują po raz 3 w/w wyróżnienie:
- grudzień 2011 - BEST PRODUKT 2011 - kolumny Pearl Front,
- grudzień 2014 - BEST PRODUKT 2014 - kolumny Pearl 25,
- grudzień 2018 - BEST PRODUKT 2018 - kolumny Pearl 27.

"(...)Pearl 27 to, moim zdaniem, jedne z najciekawszych kolumn Pylona. Dopasujmy do nich przyjemny wzmacniacz i na przykład gramofon, a otrzymamy system o którym wielu, którzy wydali znacznie większe pieniądze, będzie mogło tylko pomarzyć. To kolumny, które dobrze spiszą się nie tylko ze wzmacniaczami i źródłami za 2000 zł, ale i za 4000, a nawet 6000 zł. Tak, są tak dobre. (...)" Wojciech Pacuła HighFidelity.pl - czytaj


Pearl 27 - pierwszy test!
StereoLife na łamach swojego portlu umieścił obszerny test kolumn głośnikowych Pearl 27.


"(...) Werdykt. Pearl 27 ma szansę stać się jednym z największych hitów polskiej manufaktury. To oczywiste, bo na rynku nie ma zbyt wielu dużych, trójdrożnych kolumn, których cena mieściłaby się w magicznej kwocie dwóch tysięcy złotych. A to dopiero początek dobrych wiadomości, bo w pakiecie dostajemy skromne, eleganckie wzornictwo z kilkoma opcjami kolorystycznymi do wyboru, ponadprzeciętną jakość wykonania i brzmienie, które w tym przedziale cenowym będzie bardzo, bardzo trudne do pobicia. Ale jest jeszcze coś... Pięć, sześć lat temu markę Pylon Audio kojarzyli chyba tylko audiofile, którzy na wystawach zaglądają do każdego pokoju i zbierają katalogi, aby móc później przeczytać je od deski do deski. Dzisiaj firma jest w Polsce prawdziwą potęgą, a jej produkty już od paru lat zachwalają zagraniczni dystrybutorzy, dealerzy i dziennikarze. W jej katalogu można znaleźć kolumny za kilkanaście tysięcy złotych, a na liście marek zamawiających w Jarocinie obudowy są takie znakomitości, jak Audio Physic.(...)"

"(...) Ale nie dość, że Pylon Audio wciąż produkuje budżetowe kolumny, to jeszcze wprowadza taki model, jak Pearl 27. Większy, lepszy i niewiele droższy od swojego mniejszego brata. Szczerze mówiąc, wygląda to jak prezent dla wiernych fanów. Ludzi, którym firma zawdzięcza swą ogromną popularność. Teraz będzie ich jeszcze więcej.(...)"

"(...) Okej, powiem to - w tej cenie nie słyszałem nic lepszego.(...)" - czytaj


Pearl 27 - wyróżnienie w postaci "RED Fingerprint" od HighFidelity.

Na łamach magazynu HighFidelity umieszczono obszerny test kolumn Pearl 27. Konstrukcja została bardzo dobrze odebrana przez Pana Wojtka Pacułę, który oznaczył ją wyróżnieniem "RED Fingerprint".

"(...) Pearl 27 to duże kolumny wolnostojące o budowie trójdrożnej. Znajdziemy w nich charakterystyczne głośniki z białą membraną wykonaną z plecionki włókna szklanego, z gumowym zawieszeniem i wytłaczanym koszem. W pierwszej wersji głośniki kupowane były w Tonsilu, w drugiej produkowane były przez firmę STX, ale znacznie modyfikowane, dlatego nosiły oznaczenia Pylon Audio, a najnowsze, od półtora roku, są przez tę firmę produkowane samodzielnie. (...)"

"(...) Mówię o „monitorze” dlatego, że najważniejszy jest tu środek pasma. W małych kolumnach inaczej być nie może, bo basu z nich i tak nie osiągniemy. W modelu Pearl 27 jest podobnie, to znaczy dostajemy mięsistą, ładną, selektywną średnicę. Ale z twistem, bo po coś przecież tyle głośników tutaj jest, to nie jest firma, która każe swoim kolumnom coś udawać. Chodzi o to, że środek pasma jest tutaj podbudowany głębokim, mięsistym, szybkim średnim i wyższym basem, z niezłym zejściem na sam dół skali. (...)"

"(...) Pearl 27 to, moim zdaniem, jedne z najciekawszych kolumn Pylona. Oczywiście – im wyżej w cenniku, tym więcej wszystkiego dostajemy, to uczciwa oferta. Ale za te pieniądze taki dźwięk? Dopasujmy do nich przyjemny wzmacniacz i na przykład gramofon, a otrzymamy system o którym wielu, którzy wydali znacznie większe pieniądze będzie mogło tylko pomarzyć. To kolumny, które dobrze spiszą się nie tylko ze wzmacniaczami i źródłami za 2000 zł, ale i za 4000, a nawet 6000 zł. Tak, są tak dobre. RED Fingerprint. (...)" - czytaj


Pearl 27 - recenzja od Stereo i Kolorowo.

"(...)"Dwudziestki siódemki" grają wspaniale prężnym, mocnym i rozciągniętym dźwiękiem o sporej gęstości i efektywności. Zapewniają wręcz realistyczny muzyczny spektakl - bliski koncertowego. (...)"

"(...)Konstruktorom Pylon Audio udało się w ramach założonego budżetu zbudować takie kolumny, które nie tylko całościowo i uniwersalnie grają (tzn. równie dobrze reprodukują każdy gatunek muzyczny), ale również dysponują fizjologiczną barwą o wysokim poziomie nasycenia kolorami. (...)"

"(...)Co istotne, tytułowe głośniki łatwo i bezproblemowo zgrywają się z rozmaitymi wzmacniaczami. Nie są ani trudne w doborze, ani jakoś specjalnie wybredne. Przypięte do wzmacniacza zapewniają obfity i plastyczny dźwięk kapitalnie rozprowadzający się nawet po dużej kubaturze pomieszczenia odsłuchowego. Równo i harmonijnie. (...)"

"(...)Konkluzja Jeżeli ktoś ma przeznaczone na kolumny podłogowe 2 000 PLN, to ich wydatek na parę Pylon Pearl 27 będzie optymalnym i uniwersalnym posunięciem. Najlepiej zainwestowanymi dwoma tysiącami na głośniki, bez troski o to, że "nie zgrają się" ze wzmacniaczem i pozostałą częścią systemu hi-fi audio. (...)" - czytaj

Zdjęcia zestawu Pearl 27.    wybarwienie czarne: