Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Sapphire 23.

Sapphire 23 to najmniejszy 2,5 drożny zestaw podłogowy serii Sapphire.

Kolumny dedykowane są do niedużych pomieszczeń, po których możecie się Państwo spodziewać wszystkich odpowiednio zalet dźwięku znanego z linii Sapphire.
Dzięki kompaktowemu rozmiarowi kolumn, zbliżeniu centr akustycznych osiągnęliśmy doskonałą spójność podczas odsłuchów w polu bliskim. Dolny skraj pasma jest odpowiednio wyartykułowany dając podstawę do pełnej reprodukcji niskich składowych dźwięków fortepianu czy muzyki elektronicznej. Wyższe zestawy serii Sapphire obiektywnie dysponują większymi możliwościami w zakresie odtworzenia basu, ale w małych pomieszczeniach ze względu na charakter dołu pasma i możliwości jego rozciągnięcia to właśnie Sapphire 23 będzie optymalnym wyborem.
Podobnie jak w całej linii Sapphire zastosowany został głośnik wysokotonowy norweskiego Seasa, natomiast przetwarzanie średnich i niskich rejestrów powierzono parze 13cm celulozowych przetworników niemieckiego Visatona.
Po Sapphire 23 możemy spodziewać się monitorowej precyzji a przy tym doskonale wysyconego oraz barwnego brzmienia instrumentów osadzonych w przestrzeni.

Zestaw głośnikowy Sapphire 23 świetnie sprawdzi się w roli bazy zarówno dla wysokiej klasy systemu stereo ale także w konfiguracji Kina Domowego.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12-20 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Zapraszamy na prezentację naszych kolumn w salonie firmowym oraz u autoryzowanych dealerów.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Sapphire 23 marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia45 Hz - 20 kHz
Moc nominalna80 W
Moc maksymalna160 W
Efektywność87 dB
Wymiary [W x H x D]160 x 980 x 270 mm
Waga 14,5 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy2 x Pylon Audio PSW 13-80.8
Głośnik wysokotonowyPylon Audio PST T-120.6 (Seas 27TDC)
Obudowa typu basrefleks
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
KolceTak/opcja
Dostępne kolory:- Okleina PCV - czarny, orzech, wenge.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Test kolumn Sapphire 23 sporządzony przez HiFi Philosophy - pełna REKOMENDACJA​!

"(...) Specjalnie nie stwarzałem Sapphire 23 arcy warunków odsłuchowych: nie dałem im żadnych platform ani specjalnych podkładek, nie dociążałem od góry i nie położyłem głośnikowego kabla na antywibracyjnych nośnikach. Nawet oryginalnych kolców nie miały (podobno poszerzają scenę i wyostrzają detale); stanęły na walcowatych podkładkach dostarczanych w cenie kompletu. Mało tego, nie potraktowałem ich płytą formującą Harmoniksa, nie było takiej potrzeby. Zadowoliły mnie całkowicie wstawiane w systemy tak po prostu; zarówno w kinie domowy, jak i systemie audio, zdziałały jak na swą cenę cuda.
Pełna zatem rekomendacja i przyjemnie napisać, że za skromniutkie trzy tysiące można nabyć takie kolumny. Na dodatek efektownie wyglądające i użyteczne całe – bo nóżki z kompletu się sprawdziły, a zaciski są prima sort. Do tego długa gwarancja, polska produkcja i dystrybucja. Nieduże, zgrabne, z wielkim dźwiękiem, tanie – same wyłącznie przyjemności. I urok – mają brzmieniowy urok, a o to nie jest łatwo.
Na koniec gratulacje dla Pylona, nie pomyliłem się co do niego.(...)"- czytaj


Test Sapphire 23 sporządzony przez HighFidelity.pl!

"(...) Kolumny naprawdę znikają z równania, nie ma ich w pomieszczeniu. To często obiecywana zaleta małych kolumn podstawkowych, która jednak wcale nie tak często z nimi występuje. Oprócz niewielkich wymiarów musi dojść do tego optymalizacja fazy głośników i ich właściwe „zszycie”. Ludzie z Pylona dobrze słyszą, już o tym wielokrotnie pisałem, wszystkie te rzeczy zostały więc w ‘23’ opanowane. Kolumny grają więc jakbyśmy słuchali pojedynczego głośnika. I to takiego, którego nie widzimy. (...)"
"(...) Kolumny Sapphire 23 są bardzo ładnie i solidnie wykonane, świetnie zestrojone i mają charakterystyczny dźwięk. Dajcie im dobre otoczenie, a odpłacą się w dwójnasób – pod wieloma względami zagrają jak kolumny dwu- i trzykrotnie droższe. Nie zastąpią ich, to tak nie działa, ale pod względem przestrzeni i spójności zawstydzą niejednego konstruktora. (...)"
"(...) Pylon przygotował kolumny, które są na tyle wartościowe, że warto się zastanowić nad systemem, w którym będą pracowały tak, jakby miały w nim zostać na dłużej, jakbyśmy ich nie wymieniali, a raczej pozostałe jego komponenty. Podam państwu dwa różne systemy, w których kolumny odnajdą się znakomicie, każdy inny. (...)"- czytaj


Sapphire 23 - test sporządzony przez HD-Opinie.pl

Na łamach portalu HD-Opinie.pl został umieszczony obszerny test kolumn podłogowych Sapphire 23. Kolumny otrzymały dwa wyróżnienia - "Wybór Redakcji" oraz "Możliwości".

"(...)Nasz rodzimy producent od paru lat oferuje zestawy, które nie tylko grają dobrze, dobrze się prezentują, ale są przy tym… tanie. Tanie, w sensie przystępności, bo są po prostu nie drogie, kosztują niewiele jak na to co oferują, jak brzmią. I tego się Pylon trzyma. I bardzo, bardzo dobrze, bo to świadczy z jednej strony o solidnym rzemiośle, bardzo wysokich kompetencjach w zakresie strojenia przetworników i ich odpowiedniego dopasowania do ładnych i właściwie od strony akustyki zaprojektowanych obudów. Stworzyć bardzo drogie zestawy to – w sumie – żadne wyzwanie. Gdy chcemy coś zaoferować w określonym, niskim pułapie budżetowym, a jednocześnie to coś ma grać na poziomie dużo droższych, kosztowniejszych konstrukcji to wyznaczasz sobie (właśnie) ambitne, trudne do realizacji zadanie. Firma udowadnia, że da się, że można, że to wykonalne i że zestawy na które – zwyczajnie – może sobie pozwolić każdy meloman, niekoniecznie meloman Rockefeller to rzecz jak najbardziej w zasięgu możliwości kogoś, kto buduje dobrze prosperujący, rozwijający się biznes. I to jest właśnie miara sukcesu, bo jak wspomniałem, fundamentem, kośćcem jest tu odpowiednie podejście do klienta i do produktu, dobra inżynieria, dbałość o wykonanie (nie tylko sprawdzam nadesłane do testów kolumny, odwiedzam też czasami sklepy w których są oferowane i sprawdzam jak się prezentują Pylony z pudełka… na sprzedaż), świetna obsługa posprzedażowa (kwestie gwarancji, kontakt).(...)"- czytaj

    wybarwienie czarny jesion:

    • Kolory palety RAL: