Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Pearl 20.

W 2011r. pojawił się rewelacyjnie przyjęty przez Państwa i utytułowany zestawy Pylon Pearl. Nie jest łatwo sprostać wyzwaniu stworzenia kolumn dojrzalszych w tym zakresie cenowym, jednak to właśnie ta idea przyświecała nam przy projektowaniu ich następcy.

Pierwsza odsłona kolumn Pearl jest spontaniczna, gra świetną przestrzenią z pięknym mocnym wokalem, niemniej można sobie życzyć nieco pełniejszego basu oraz ciut słodszej średnicy. Cały komplet powyższych zalet otrzymacie Państwo w Pearl 20, aczkolwiek nowy zestaw, przy równie imponujących wrażeniach przestrzennych, brzmi jeszcze soczyściej i bardziej kolorowo.

Efekt ten udało się osiągnąć dzięki użyciu nowych głośników niskośrendniotonowych, wykonanych specjalnie na nasze zamówienie. Lepiej dopracowany przetwornik pozwolił na zmniejszenie zniekształceń harmonicznych i redukcję niepożądanych rezonansów. Dzięki temu, że nowa membrana, podobnie jak wcześniejsza jest stożkiem z plecionki szklanej, zachowano podobny - klarowny charakter brzmienia, jednocześnie nadając mu pełniejszy wyraz. Dopełnienie od góry pasma stanowi nowy głośnik wysokotonowy, który posiada na froncie pierścień redukujący zjawiska dyfrakcyjne, cechuje się ciepłym oraz dynamicznym brzmieniem. Na koniec, tradycyjnie już dla firmy Pylon Audio, przywiązaliśmy szczególnie dużo uwagi do optymalizacji zwrotnicy poprzez liczne pomiary i sesje odsłuchowe.

Rezultat to niespotkane na tym pułapie cenowym brzmienie, gdzie wszystkie detale oraz niuanse zawarte w muzyce, są podane w bardzo wyrazisty i plastyczny sposób perfekcyjnie łączą się w jedną, zgraną całość. Zestaw Pearl 20, nie tylko zachowuje wszystkie zalety poprzednika, lecz jeszcze dodaje do tego lepsze rozciągnięcie i definicję basu oraz bardziej wyrafinowany górny skraj pasma.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 13 - 22 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Zapraszamy na prezentację naszych kolumn do salonu firmowego oraz sieci autoryzowanych dealerów.Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specygikację techniczną zestawu głośnikowego Pearl 20 marki Pylon Audio

Impedancja8 Ohm
Pasmo przenoszenia 38Hz- 20kHz
Moc nominalna50 W
Moc maksymalna80 W
Efektywność86dB
Wymiary [W x H x D]200 x 900 x 250 mm
Waga12 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 18.8 FGS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-80/8
KolceTak/opcja
MaskownicaTak/opcja
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: Czarny, orzech, wenge, biały HG.

BEST PRODUKT 2020 dla zestawu głośnikowego Pearl 20!

"(...) Najbardziej w tych konstrukcjach zaskakuje to, jak doskonale reagują na muzykę, na materiał, który do nich podajemy, różnicując go w wyjątkowy sposób. Chociaż drogie kolumny są o wiele bardziej rozdzielcze, o wiele bardziej detaliczne, o wiele bardziej dynamiczne i oferują o wiele bardziej trójwymiarowe bryły, to rzadko która high-endowa konstrukcja da państwu tyle przyjemności ze słuchania muzyki, co Pearle 20. Dlatego też, jeśli macie państwo od 1000 do 5000 złotych na kolumny, po prostu musicie ich posłuchać. Kłaniam się w pas! (...)". Wojciech Pacuła HighFidelity.pl - czytaj


Jednocześnie pragniemy poinformować, że produkty w linii Pearl otrzymują po raz 4 w/w wyróżnienie:
- grudzień 2011 - BEST PRODUKT 2011 - kolumny Pearl Front,
- grudzień 2014 - BEST PRODUKT 2014 - kolumny Pearl 25,
- grudzień 2018 - BEST PRODUKT 2018 - kolumny Pearl 27,
- grudzień 2020 - BEST PRODUKT 2020 - kolumny Pearl 20.


Test Pearl 20, sporządzony przez magazyn HighFidelity.

8 lat temu recenzował Pearl Front, dzisiaj drugą generację Pearl 20, Wojciech Pacuła (red. nacz. HighFildeity.pl) w swoim teście o najnowszej konstrukcji.

"(...)Wszystko w nowych kolumnach jest jednak przekonstruowane, a pozostała jedynie ta sama, co w Pearlach, koncepcja budowy. Co ważniejsze, nie zmieniła się ich cena – od siedmiu lat jest niższa niż 1000 złotych! To rzecz, której nigdzie indziej nie wiedziałem.(...)"

"(...)Trudno mi jest zresztą spokojnie pisać „lepsze”, bo to trzeba usłyszeć, żeby uwierzyć – to dojrzały, złożony wewnętrznie dźwięk, któremu nic nie brakuje.(...)"

"(...)Okazało się, że to kolumny grające niskim dźwiękiem, które potrafią „przyłożyć” na dole pasma. Naprawdę głębokie, gęste dźwięki z Showroom Dummies niemieckich prekursorów muzyki techno i bezpośredniej inspiracji dla takich zespołów, jak Depeche Mode, pokazane zostały przez Pylony w treściwy, miękki, wypełniony, dobrze kontrolowany sposób.(...)"

"(...)Wysokie tony są delikatne i niebywale przyjemne. Jeśli w nagraniu jest ich sporo, jak na płycie Something’ Else Cannonballa Adderleya (MQA 24/192), to dostaniemy ich naprawdę dużo i będą mocne. Z kolei przy Checie Bakerze, z „vintage’owym” entouragem nagrań dla Riverside, czyli bez góry, nagrań ciepłych i przyjemnych, nie czuło się ich braku, to było ciepło nagrań, a nie ciepło kolumn.(...)"

"(...)Chociaż drogie kolumny są o wiele bardziej rozdzielcze, o wiele bardziej detaliczne, o wiele bardziej dynamiczne i oferują o wiele bardziej trójwymiarowe bryły, to rzadko która high-endowa konstrukcja da państwu tyle przyjemności ze słuchania muzyki, co Pearle 20. Jak to możliwe? Proszę sobie na to pytanie odpowiedzieć samodzielnie, słuchając ich z jakąś fajną elektroniką w sensownie przygotowanym pomieszczeniu.(...)" - czytaj


Pearl 20 jako wybór redakcji HD-Opinie.pl!

"(...)W tytule jest „znowu się udało” (im, tzn. Pylon Audio). Znowu, w sensie, te 20-ki są typowo, tradycyjnie dla tego producenta, jak na cenę jaką przyjdzie nam za nie zapłacić, nieprzyzwoicie dobre. Potrafią zagrać w sposób nie licujący z tym co w cenniku siedzi. Nie wiem jak oni to robią, bo każdy produkt tej firmy, który do nas trafił zasługiwał na uwagę, był bardzo dobry, albo wybitnie dobry.(...)"

"(...)Tu nie ma przypadkowości, a praktyka, dużo słuchania, szukania tego właściwego, uniwersalnego „złotego środka”. Moim zdaniem takie podejście od sprawy jest właśnie tym właściwym, bo w tym przedziale cenowym, w przypadku takiego produktu, kolumny nie powinny zaskakiwać (być wymagające, co zawsze prowadzi do konieczności wydania większej sumy na odpowiednie towarzystwo: od wzmacniacza począwszy, na drogich kablach oraz różnego rodzaju akcesoriach skończywszy. (...)"

Testowane kolumny otrzymały wyróżnienie jako - "Wybór Redakcji"! - czytaj

W imieniu całego zespołu Pylon Audio serdecznie dziękujemy za czas, który poświeciliście Państwo testując kolumny Pearl 20 oraz za okazaną możliwość prezentacji zestawu na łamach Państwa portalu.

  wybarwienie wenge:
  wybarwienie orzech:
   wybarwienie czarne:
    wybarwienie biały połysk: