Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Ruby 30.

Ruby 30 - największa i najbardziej zaawansowana propozycja serii Ruby, dedykowana do nieco większych pomieszczeń. Dodanie głośnika średniotonowego wraz z implementacją dwóch głośników niskotonowych, pozwoliło na uzyskanie szerszego pasma przenoszenia, wyższej skuteczności oraz bardziej rozwiniętej gamy subtelności brzmieniowych.

Konstrukcja oparta o autorskie głośniki niskotonowe PSW 17.8 EXA, wyposażone w membrany z materiału Endumax. Jest to tworzywo posiadające bardzo dobry balans między tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane czy celulozę.
Wyspecjalizowany głośnik średniotonowy PSM 17.8 EXA, oprócz zastosowania membrany z materiału Endumax, został dodatkowo wzbogacony o pierścień Faraday'a.
Pochodząca od norweskiego Seas'a jedwabna kopułka, znana z innych modeli linii Ruby, zapewnia dużą swobodę wysokich tonów, przy zachowaniu spokoju i witalności.

Zabiegi te pozwolił nam na uzyskanie zaskakujących możliwości w zakresie prezentacji oraz intensywności przekazu. Ruby 30 urzekają neutralnością, akcentując pierwszy plan i wypełniając przestrzeń.

Solidne obudowy, wykonane z wysokiej jakości płyt MDF, wraz z odpowiednimi wzmocnieniami w newralgicznych miejscach, skutecznie eliminują wszelkie rezonanse czy podbarwienia dźwięku. Umieszczony na froncie tunel bass-reflex pozwala na łatwiejsze ustawienie kolumn i niweluje wpływ odległości tylnej ściany na podbicie najniższych częstotliwości.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 25-48 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Ruby 30 marki Pylon Audio:

Impedancja 4Ohm
Pasmo przenoszenia 35Hz - 20KHz
Moc nominalna 100W
Moc maksymalna 150W
Efektywność89dB
Wymiary [W x H x D]192 x 1040 x 350 mm
Waga 27 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy2xPylon Audio PSW 17.8 EXA
Głośnik średniotonowyPylon Audio PSM 17.8 EXA
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST-120.6
Maskownica - Profilowana siatka - standard,
- 3-częściowa, magnetyczna, owalna - opcja.
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.

Ruby 30 - test sporządzony przez magazyn HighFidelity.pl

"(...)Ruby 30 to duże, naprawdę duże kolumny wolnostojące. Mimo swoich rozmiarów, zaawansowanych technicznie przetworników, solidnej obudowy, naturalnej okleinie itd. są niedrogie, czytaj: są dostępne dla szerokiego grona melomanów. Ale to jest właśnie znak rozpoznawczy firmy Pylon Audio.(...)"

"(...)Kolumny maja charakterystyczny wygląd, nadawany im przez czarną siateczkę z otworami w kształcie plastra miodu. Mateusz mówił, że na pomiarach nie widać ich wpływu na dźwięk, zakładają więc, że są przezroczyste akustycznie.(...)"

"(...)Nowe kolumny Pylona są kolumnami tej firmy w każdym centymetrze kwadratowym, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Chodzi mi o charakterystyczną dla tej firmy ogładę, klasę i coś, co można określić słowem „porządność”.(...)"

"(...)Ruby 30 są niezwykle wyrównanymi barwowo kolumnami i w pewien sposób idą po śladach, które wcześniej – porównywałem je w systemie A/B/A – zostawiły duże Harbethy M40.1. Nie mówię, że to takie samo granie, nie o to chodzi. Mówię natomiast, że to podobna wrażliwość, dzięki której nic w tym graniu się nie wyłamuje.(...)"

"(...)To ten przypadek, w którym widzimy duże kolumny i słyszymy duży dźwięk. W czasie grania ładnie znikają z równania, to jest przekaz dochodzi z przestrzeni spomiędzy nich, a nie z samych kolumn.(...)"

"(...)Wydaje mi się, że wraz z Ruby 30 firma Pylon Audio chciała zaoferować swoim klientom coś w rodzaju „złotego środka”, możliwie najbardziej uniwersalne kolumny, które by nie traciły tego, do czego nas ten producent przyzwyczaił, ale wychodząc jednocześnie w nieco innym kierunku niż dotychczas.(...)" - czytaj

Zdjęcia zestawu Ruby 30.


    okleina naturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor Black:

    • Kolory olejowosków:
    • Okl. nat. DĄB, lak. :