Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Jasper Monitor 18.

Jasper Monitor 18 - podstawkowy przedstawiciel linii Jasper - podobnie jak więksi bracia zachowuje zaawansowane i dojrzałe brzmienie, prezentując je w sposób przyjemny i efektowny jednocześnie.

Specjalnie dobrane pod względem parametrów technicznych jak i spójności dźwięku przetworniki pochodzą od duńskiego Scan-Speaka. Za odtwarzanie niskich i średnich tonów odpowiada 18cm Revelator - rozpoznawalny dzięki swojej unikatowej, nacinanej membranie. Zabieg ten został wykonany w celu redukcji zniekształceń i tzw. „modów” membrany, co zaowocowało niespotykaną kontrolą i sprężystością basu oraz ekspresyjnością i namacalnością wokali. Górę pasma powierzyliśmy głośnikowi wysokotonowemu, w którym wykorzystano jeden z najlżejszych układów drgających - kopułka ważąca tylko 0,18g z łatwością odtwarza wszelkie najdrobniejsze niuanse i detale nagrań.
Efektem tych rozwiązań jest dźwięk o precyzyjnym, barwnym i detalicznym charakterze.

Całość zamknięta w solidnej konstrukcji o oryginalnej formie, z wygiętymi płaszczyznami zapobiegającymi powstawaniu fal stojących w obudowie, wraz z odpowiednim pochyleniem frontu. Dodatkowym zadaniem takiej bryły jest wyrównanie centrów akustycznych głośników, przekładające się na spójność prezentacji i sceny.

Jasper Monitor 18 - niepozorne, lecz dojrzałe kolumny, o zaskakującej muzykalności, stereofonii i skali, z innowacyjną i wysublimowaną bryłą.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 15 - 32 m2.

Do zestawów przewidziane są firmowe standy, które stanowią atrakcyjną propozycję dla osób chcących wykorzystać pełen potencjał kolumn w zakresie ich możliwości przestrzennych.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Jasper Monitor 18 marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 35 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 80 W
Moc maksymalna 160 W
Efektywność88 dB
Wymiary [W x H x D] 200x430x413 mm
Waga 13,5 kg / sztuka
Głośnik wysokotonowy D2608/913000 (Scan-Speak)
Głośnik niskotonowy 18W/4531G01 (Scan-Speak)
Maskownica Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Lakier Mat - biały, czarny.
- Lakier HG - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Polska

Ukazała się kolejna, jednoznacznie pozytywna recenzja kolumn z naszej topowej serii! Tym razem test na blogu @stereoikolorowo „śpiewająco” przeszły Jasper Monitor 18.
Autor bloga, Ludwik Hegel docenił zarówno perfekcyjną jakość wykonania jak i, oczywiście, dźwięk płynący z podstawkowych Jasperów, wieńcząc recenzję „bezwarunkową rekomendacją”. 😊

"(...)Jakość lakieru i jego położenie są doskonałe. Perfekcyjne. Nie widać żadnych grudek, zgrubień czy innych artefaktów. To gładź idealna. (...)"

"(...)Brzmienie podstawkowych Jasperów jest super sugestywne, pełne i wyraźne, a jednocześnie w ogóle nie natarczywe czy przykre. Transparentne i rozdzielcze, acz nie kłujące naostrzonymi igłami sopranów; energetyczne, lecz nie batożące przesadzoną agresją; masywne, ale nie przeskalowane, bo rozsądnie zrównoważone. (...)"

"(...)Stojaki są montowane śrubami do spodów głośników "na sztywno". Całość, czyli głośniki i standy, tworzy jednolitą i zespoloną konstrukcję. Takie zespolenie wydaje się być korzystne dla brzmienia - bas osiąga dobrą kontrolę, zaś ewentualne interferencje są gaszone lub przynajmniej istotnie zmniejszane. (...)"

Link do testu: - czytaj


Świetna recenzja wpadła na konto Jasper Monitor 18!
Tym razem nasze topowe kolumny podstawkowe dostarczyliśmy w ręce redakcji miesięcznika HighFidelity.pl. Wojciech Pacuła, redaktor naczelny, zwrócił m.in. uwagę na doskonały balans pomiędzy namacalnością i precyzją przekazu skutkującą wybitną muzykalnością konstrukcji.

"(...)Ich dźwięk jest bowiem z jednej strony wypełniony i głęboki, dzięki czemu kontrabas Charliego Hadena miał nieco miękki charakter i wybrzmiewał głęboko, ale z drugiej są zdyscyplinowane i szybkie.(...)"

Redakcja nie zostawiła też bez komentarza sceny dźwiękowej, świetnie kreowanej przez podstawkowe Jaspery:
"(...)Przestrzeń ukazywana jest przez testowane kolumny bez wysiłku i w swobodny sposób. (...)"

"(...)Pylony pokazywały bardzo szeroką, gęstą i wypełnioną dźwiękami scenę dźwiękową. (...)"

Link do testu: - czytaj


Świat

Jasper Monitor 18 - Produktu Roku 2022r!

Kolejna nagroda dla naszej konstrukcji! Norweskie Stereo+ przyznało Jasper Monitor 18 tytuł Produktu Roku. Redaktorzy szczególnie docenili timing, rytmiczną precyzję oraz kontrolę i jakość najniższych częstotliwości.

"(...)Imponująco głęboki i mocny bas sprawia, że zastanawiam się, czy nie przekręcić gałki głośności nieco w lewo. (...)"

"(...)Jeśli podoba Ci się ich „casualowy” charakter i posiadasz dobry wzmacniacz, Jasper Monitor 18 wydają się nie do pokonania w tym przedziale cenowym. Po prostu trzeba to usłyszeć. (...)"


Jasper Monitor 18 - wyróżnienie w postaci 5 gwiazd oraz "SZCZEGÓLNIE POLECANY" przez Stereopluss (Norwegia).

"(...)Pylon Jasper Monitor 18 to wspaniały monitor charakteryzujący się bardzo dopracowaną i precyzyjną sceną, której nie da się nie lubić. (...)"

"(...)Szybko odkryjecie, że Jasper Monitor 18 ma imponujący bass. Bass który bardziej kojarzy się z zestawem stereo. (...)"

"(...)Równowaga tonów Monitora 18 sprawia, że głosy i instrumenty akustyczne lśnią w pomieszczeniu niemal magicznie. (...)"

"(...)Jasper Monitor 18 powoduje, że chcesz słuchać więcej muzyki. (...)"

Link do testu (język norweski): - czytaj    RAL 7033 MAT:
    RAL 7031 MAT: