Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Ruby Monitor.

Ruby Monitor – dwudrożna konstrukcja zbudowana jako rozszerzenie linii Ruby o kompaktowe kolumny podstawkowe. Atutem zestawu jest swobodna, przestrzeń i pastelowość brzmienia przy zaskakujących możliwościach w dziedzinie wglądu w nagranie.

Konstrukcja oparta o autorski głośnik niskośredniotonowy PSW 17.8 EXA, wyposażony w układ magnetyczny z pierścieniem Faraday'a oraz membranę z materiału Endumax. Jest to tworzywo posiadające bardzo dobry balans między tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane czy celulozę. Górę pasma odtwarza jedwabna kopułka wysokotonowa od norweskiego Seas'a.

Nieduże, solidne obudowy wykonane z grubych płyt MDF pokrytych naturalnym fornirem, zapewniają odpowiednią sztywność konstrukcji oraz zapobiegają powstawaniu wszelkich rezonansów i podbarwień. Szczelinowy tunel bas-refleks umieszczony na froncie niweluje wpływ odległości od tylnej ściany na reprodukcje basu i ułatwia ustawienie w mniejszych pomieszczeniach.

Kolumny Ruby Monitor z powodzeniem można użyć w charakterze monitora bliskiego pola - zestaw jest neutralny brzmieniowo, przejrzysty a jednocześnie muzykalny.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12-23m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Ruby Monitor marki Pylon Audio:

Impedancja 8 Ohm
Pasmo przenoszenia40Hz - 20kHz
Moc nominalna 60W
Moc maksymalna 100
Efektywność 86dB
Wymiary [W x H x D]192 x 400 x 300 mm
Waga9 kg / sztuka
Głośnik niskotonowyPylon Audio PSW 17.8 EXA
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST-120.6
Maskownica - Profilowana siatka - standard,
- 3-częściowa, magnetyczna, owalna - opcja.
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.

Redakcja StereoLife o Ruby Monitor - test.

"(...)Rozsądek podpowiadałby, aby na głośnikach nie oszczędzać, a już na pewno nie kupować takich, które nawet z podstawkami i kolcami są tańsze od wzmacniacza i źródła. To prawda. Ale co ja poradzę na to, że Ruby Monitor mogłyby kosztować 4299 albo 4599 zł, a kosztują 2799 zł? Nie mój cyrk, nie moje małpy. Wiem tylko, że po tym teście będę miał gotową odpowiedź na pytania o dobre, uniwersalne, audiofilskie zestawy podstawkowe do 4000-5000 zł. I sam zastanawiam się czy ich sobie nie zostawić. Ot tak, dla zasady - aby mieć pod ręką świetne monitory i od czasu do czasu przypominać sobie ile dobrego dźwięku można wyczarować nawet przy mocno ograniczonym budżecie. Gorąco polecam!.(...)" czytaj


Recenzja Ruby Monitor - Audiofezzowanie.pl /subiektywny blog o muzyce.

"(...)Po pierwsze mają na stałe zamontowane „grille” ochronne na przetwornikach. Siatka chroniąca zarówno głośnik nisko-średnio tonowy, tweeter jak i wylot prostokątnego basrefleksu to świetny pomysł.(...)"

"(...)Głośnik niskotonowy to oryginalny produkt Pylona w którym zastosowano plecionkę z nowego tworzywa o nazwie Endumax.(...)"

"(...)To nie jest suchy, krótki bas. Co to to nie. Jest nieco twardy ale nie pozbawiony ładnego „tłuszczyku” na samym dole. Jest po prostu dosyć szybki.(...)" czytaj

Zdjęcia zestawu Ruby Monitor.


    okleina naturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor Black:

    • Kolory olejowosków:
    • Okl. nat. DĄB, lak. :