Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Jasper 23 active.

Idąc z duchem czasu, przedstawiamy naturalne rozwinięcie naszej flagowej serii Jasper - wersję aktywną. Najmniejszy z nich, Jasper 23 active jest rewolucyjnym produktem, oferującym najwyższą jakość dźwięku bez konieczności stosowania zewnętrznych wzmacniaczy i kabli głośnikowych. Wygoda bez kompromisów.

Wszystkie kolumny serii Jasper active wykorzystują WiSA - szeroko uznany w branży audio, bezprzewodowy standard zapewniający bezstratne przesyłanie dźwięku. Jaspery łatwo łączą się z innymi urządzeniami działającymi w tej technologii, a przy użyciu dedykowanego Stereo Huba można swobodnie korzystać z posiadanej już elektroniki, takiej jak odtwarzacze CD, DAC, TV, itp. Dostępna na urządzenia iOS oraz Android, bezpłatna, dedykowana aplikacja Pylon Audio pozwala w prosty sposób skonfigurować całość (Stereo Hub + kolumny głośnikowe). System wyposażony jest w moduły WiFi i Bluetooth, co gwarantuje wygodę i szybkość działania, oraz zbalansowane wejścia analogowe XLR dla najwyższej jakości przewodowego połączenia. Wersja aktywna Jasperów oferuje kompatybilność z takimi usługami, jak Spotify Connect, Chromecast, Airplay oraz Roon.

Jaspery 23 active napędza, dyskretnie wkomponowany w tył każdej z kolumn moduł najwyższej jakości wzmacniacza o mocy 150 W na każdy przetwornik. Pracują one w nowoczesnej, wysokowydajnej i energooszczędnej klasie D, co przekłada się na doskonałą jakość dźwięku i oszczędność energii. Zaawansowany procesor DSP pozwolił naszym konstruktorom na swobodę strojenia całości, optymalizując brzmieniowo konstrukcję zgodnie z założeniami.

Podobnie jak w tradycyjnej, pasywnej wersji, sercem aktywnych Jasperów, są sprawdzone konstrukcje ze stajni Scanspeak’a. Zastosowane przetworniki zostały specjalnie wyselekcjonowane w serii pomiarów akustycznych oraz godzin subiektywnych testów. Za środek i dół pasma odpowiada para słynnych Revelatorów 15, rozpoznawalnych m.in. dzięki charakterystycznym nacięciom, których zadaniem jest kontrola zniekształceń membrany (modów własnych) i rozpraszanie fal stojących membrany. Górę powierzyliśmy jedwabnemu głośnikowi wysokotonowemu z ultralekkim, 0,18-gramowycm układem drgającym. Tweeter ten charakteryzuje ekstremalna szybkość i niezaburzony detal oraz lekkość odtwarzania najdrobniejszych szczegółów przekazu.

Projektując konstrukcję dołożyliśmy wszelkich starań, by stworzyć perfekcyjne warunki do pracy zastosowanych głośników. Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszych inżynierów oraz bogatego zaplecza badawczego (m.in. komora bezechowa i akcelerometr laserowy) zaprojektowaliśmy obudowę pozbawioną prostopadłościennych form, cechującą się wyrównanymi centrami akustycznymi przetworników w najbardziej newralgicznej sekcji średnio-wysokotonowej, oraz minimalizacją zjawiska dyfrakcji. Ekstremalną sztywność uzyskaliśmy dzięki wysokiej klasy, grubym płytom MDF, przy czym front wykonany jest w technologii warstwowej typu sandwich. Zabiegi te, wraz z precyzyjnie rozmieszczonymi wzmocnieniami we wnętrzu obudowy zapewniają znaczącą redukcję wszelkich rezonansów własnych i podbarwień.

Efekt powyższych starań w pełni spełnił nasze założenia: design, jakość i charakter linii Jasper zamknięte w niewielkiej, smukłej i eleganckiej obudowie. Jasper 23 active to ogromne możliwości rysowania przestrzeni oraz zaskakujący, przy tej wielkości, potencjał odtwarzania najniższych rejestrów.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 35 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Jasper 23 active marki Pylon Audio:

Wejście analogowe:niezbalansowane/zbalansowane XLR
Możliwość aktualizacji DSP Tak
Wbudowany bezprzewodowy odbiornik WiSA Tak
Moc maksymalna 450 W
Napięcie zasilania100-240 V
Wymiary [W x H x D] 166x992x401 mm mm
Waga 26 kg / sztuka
Głośnik wysokotonowy D2608/913000 (Scan-Speak)
Głośnik niskotonowy 2 x 15W/8531K00 (Scan-Speak)
Maskownica Tak
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Okleina Naturalana - orzech amerykański, heban Marocco.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Lakier HG - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Stereo Hub - Pylon Audio:

Zdalne sterowanie (2-kierunkowe) tak
Wymiary [W x H x D] 40.1x170x100 mm
Zasilanie DC 5V 2A
Zużycie energii 7 Watów
Wbudowany nadajnik WiSA
(2-kanałowe stereo, możliwość rozbudowy
do 16 kolumn głośnikowych)

Komunikacja bezprzewodowa:
24 bit / 192 kHz. High Definition sound
Google Chromecast
Apple Airplay 2
Spotify Connect
Roon Ready
Bluetooth 5.0
DLNA UPnP

Wejścia przewodowe:
HDMI (ARC)1x
Wejścia optyczne 3x
Coax S/P-DIF1x
Minijack analog1x
RCA analog1x
USB-B1x

Polska

Na stronie StereoLife.pl pojawiła się pierwsza recenzja Jasper 23 w wersji aktywnej!
Tomek Karasiński, naczelny magazynu, docenił design i wykończenie i łatwość konfiguracji zestawu. Prawdziwym zaskoczeniem dla redakcji okazała się jednak bezkompromisowa jakość dźwięku płynącą z kolumn. Nie owijając w bawełnę powiemy krótko: zostaliśmy uhonorowani odznaką „High End”!!!

„(…) tym razem do testu dostałem wersję wykończoną fornirem i zakochałem się w tych kolumnach ponownie. Pylon Audio jest jednym z najlepszych producentów obudów głośnikowych na świecie i nie trzeba nawet sięgać po konkretne dane ani wyliczać firm, które korzystają z usług polskiej stolarni.”

„(…) sprzęt łączymy z siecią za pośrednictwem aplikacji Google Home. Jeśli macie ją już zainstalowaną na swoim telefonie, wystarczy minuta i gotowe. W tym momencie pozostaje nam tylko sparować obie kolumny z jednostką centralną, co robimy już w sposób fizyczny, za pomocą przycisków.”

„ (…)To po prostu wspaniałe, zbudowane i dostrojone z ogromnym wyczuciem, stuprocentowo audiofilskie kolumny, którym - ot, tak się składa - do szczęścia potrzebny jest tylko podłączony do sieci hub. Ich brzmienie jest niezwykle dynamiczne, naturalne, pełne i uniwersalne. Niczego mu nie brakuje.”

„ (…)Na bazie modeli z serii Jasper powstały kolumny, które są tak dobre, że po pewnym czasie człowiek zadaje sobie pytanie o sens zabawy w audiofila. Rozpakowujemy sprzęt, podłączamy trzy kable do prądu, wyciągamy telefon i możemy zaczynać odsłuch. Żeby jeszcze dźwięk był do bani, ale - przepraszam, drodzy przyjaciele - nie jest.”

Link do testu: - czytaj    orzech amerykański: