Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Diamond 30 mkII.

Diamond 30 mkII to zmodernizowana wersja topowych, największych podłogówek serii Diamond.

Głębię, szybkość i dynamikę najniższych częstotliwości w tej trójdrożnej konstrukcji gwarantują dwa woofery ze stajni norweskiego Seasa (seria Prestige). To wszystko dzięki masywnym, znacząco większym niż u poprzednika obwodom magnetycznym, większej, 1,5' średnicy aluminiowo-miedzianych cewek drgających oraz konstrukcji zapewniającej bardziej tłokową pracę.

Przetwornik średniotonowy to zmodyfikowana przez naszych inżynierów konstrukcja Seas'a. Specjalnie na potrzeby Diamond 30 mkII popularną kopułkę przeciwpyłową w centrum membrany głośnika średniotonowego zastąpiono tzw. stożkiem fazowym (bulletem). Wyeliminowana zatem została przestrzeń pod krążkiem ochronnym, zniknęły rezonanse w tej przestrzeni co w efekcie zmniejszyło podkolorowania górnej średnicy. Cechy konstrukcji, podobne jak w przypadku głośników niskotonowych zapewniają, oprócz dużej dynamiki, znakomitą szczegółowość przekazu i umiejętność wiernego odtworzenia wokali. Całość wykonana została w technologii Spider Ring, opracowanej dla lepszej kontroli procesu produkcji dla produktów klasy High End.

Odświeżyliśmy również głośnik wysokotonowy. Tweeter w Diamondach 30 mkII to duński Scan-Speak z neodymowym układem magnetycznym, podwójną komorą rezonansową i zmienionym frontem wykonanym z trwałej gumy komórkowej w czarnym, bardziej pasującym do designu kolorze. Zmiany wpłynęły na jeszcze lepszą szczegółowość i mikrodynamikę najwyższych częstotliwości, a także większą efektywność, kontrolę i mniejsze zniekształcenia nieliniowe.

W stosunku do poprzednika delikatny lifting przeszedł również design kolumny. Bryła charakteryzuje się nieco większym pochyleniem, co, poza walorami estetycznymi, poprawia integrację czasową poszczególnych pasm. Całkowicie przeprojektowana została też podstawa kolumny, dzięki czemu sylwetka zestawu nabrała smukłości przy zachowaniu ponadczasowego, minimalistycznego charakteru. Oprócz dokładnie przemyślanych, precyzyjnie rozmieszczonych wzmocnień i użebrowań zastosowaliśmy, obok naturalnej wełny owczej, nowy materiał wygłuszeniowy. Całość została przetestowana za pomocą wibrometru laserowego oraz naszej komory bezechowej.

Projektując zmodernizowaną wersję Diamondów udało nam się poprawić brzmienie i design poprzednika, zachowując tę samą, charakterystyczną dla serii filozofię zarówno w kwestii dźwięku jak i wyglądu. Najniższe częstotliwości zyskały na głębokości, szybkości i kontroli. Średnica wykazuje się jeszcze większą naturalnością i neutralnością a góra stała się znacznie bardziej szczegółowa. Prostota, nienaganna prezencja i wyrafinowany dźwięk to niezaprzeczalne atuty nowych trzydziestek.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 28 - 48 m2.

Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Diamond 30 mkII marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 30 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 130 W
Moc maksymalna 250 W
Efektywność 90 dB
Wymiary [W x H x D] 196 x 1090 x 525 mm
Waga 29 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 18.8.CA/X (2xSeas CA18RNX_CUSTOM)
Głośnik średniotonowy Pylon Audio PSW 15.8.CA/P (1xSeas CA15RLY/P_CUSTOM)
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST 19.TN (Scan Speak D2010/852100)
Kolce + podstawki Tak
Maskownica Tak, magnetyczna
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Polska

Wyróżnienie "RED Fingerprint" dla naszej konstrukcji od redakcji magazynu highfidelity.pl! W styczniowym wydaniu ukazał się test Diamond 30 mkII, czyli największej podłogówki w zmodernizowanej linii Diamond. Wojciech Pacuła, redaktor naczelny tak pisze o swoich wrażeniach odsłuchowych:

"(...)Słuchając tych samych utworów z płyty, z kolumnami Diamond 30 Mk II miałem podobne wrażenie uczestniczenia w wydarzeniu, które wibruje, pulsuje, swinguje – rwie do przodu. A to dlatego, że polskie konstrukcje są tak wspaniale otwarte, tak wolne od kompresji, że aż chce się z nimi wypróbowywać kolejne płyty, z ciekawości, jak zagrają to, czy tamto. (...)" - czytaj    okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny, kolor WENGE:
    okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny, kolor ORZECH:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor BLACK:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor MAHOGANY:

  • Wzornik wykończeń: