Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Pearl Monitor.

Pearl Monitor oferuje dźwięk, który może kojarzyć się ze znacznie większymi kolumnami, przekaz jest odpowiednio wypełniony i jednocześnie przejrzysty, oddający pełny klimat nagrań. Zestaw ten dedykowany jest do niedużych pomieszczeń jako pełno pasmowy system stereo lub do pracy w Kinie Domowym jako głośniki efektowe.

Pearl Monitor to dwudrożna konstrukcja oparta o starannie dobrane przetworniki. Głośnik wysokotonowy posiada tekstylną kopułkę, natomiast głośnik niskotonowy ze sztywną membraną z włókna szklanego ma dodatkową wentylację pod dolnym zawieszeniem, redukującą zjawisko kompresji przy większych poziomach głośności.

Te monitorki nie boja się ciężkiej muzyki, ale też w odpowiednio wyrafinowany sposób odtwarzają spokojne klimaty dopieszczonych realizacji.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 13 - 22 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Zapraszamy na prezentację naszych kolumn do salonu firmowego oraz sieci autoryzowanych dealerów.Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Pearl Monitor marki Pylon Audio.

Impedancja 8 Ohm
Pasmo przenoszenia45Hz - 20kHz
Moc nominalna 50 W
Moc maksymalna 80 W
Efektywność 86dB
Wymiary [W x H x D]200 x 390 x 250 mm
Waga 7,5 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 18.8 FGS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-80/8
MaskownicaTak/opcja
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: Czarny, orzech, wenge, biały HG.

Test Pearl Monitor - StereoLife - Rekomendacja!

"(...)Ponieważ testowałem już Pearle 25 i 27, postanowiłem sprawdzić również model podstawkowy o nazwie, a jakże, Pearl Monitor. Innymi słowy, najtańsze Pylony zaprojektowane z myślą o pracy w systemie stereo.(...)"

"(...)Prosta forma, minimalistyczne wzornictwo, autorskie głośniki z białymi membranami, dobry dźwięk, śmiesznie niskie ceny i stuprocentowo polska robota to znaki rozpoznawcze tej serii. A ponieważ funkcjonuje ona wyjątkowo długo, zdążyła właściwie na stałe wpisać się w krajobraz polskiego rynku audio.(...)"

"(...)Zacznę od basu, bowiem ten element stanowił dla mnie największą zagadkę, jeśli w ogóle można mówić o czymś takim, opisując brzmienie mniejszego odpowiednika dwóch modeli podłogowych, z których jeden opisywało się stosunkowo niedawno, a drugi ponad siedem lat temu. Co do ogólnego charakteru prezentacji, miałem więc pewne przypuszczenia (które potwierdziły się w stu procentach), natomiast główna różnica między testowanymi monitorami a Pearlami 27 i 25, wynikająca wprost z ich gabarytów i liczby zastosowanych głośników, musiała znaleźć odzwierciedlenie w sposobie reprodukcji najniższych partii pasma akustycznego. Kiedy jednak odpaliłem kilka pierwszych kawałków, aż pokiwałem głową w kierunku Pylonów w geście uznania.(...)"

"(...)Nie podejmuję się zgadywać, na co zwrócicie uwagę, bo w tak rewelacyjnie zbalansowanej i spójnej kompozycji można dopatrzyć się wszystkiego - bardzo dobrej dynamiki, rozdzielczości, przekonującej stereofonii i tak dalej. Moim zdaniem nie ulega wątpliwości, że wisienką na torcie jest tutaj średnica. Delikatnie ocieplona, może lekko wypchnięta w kierunku słuchacza, ale jednocześnie szybka, klarowna, czytelna, właściwie bardzo zbliżona do tego, co zaprezentowały droższe monitory z serii Ruby. Testując budżetowe kolumny, zwykle nie czuję potrzeby rozbierania średnicy na czynniki pierwsze, bo wiem, że zagłębianie się w detale może przynieść jedynie rozczarowanie. Robię to tylko po to, aby recenzja danego modelu była rzetelna i wyczerpująca, ale później, tak dla przyjemności - absolutnie nie. Zaraz okaże się, że wokale są suche i niepotrzebnie wyostrzone albo przeciwnie - okaże się, że to, co początkowo uznaliśmy za miłe dla ucha ocieplenie, jest nierozerwalnie połączone z zamgleniem, spowolnieniem i nosowym zamulaniem. W Pylonach niczego takiego nie ma. Te monitory nie starają się bić wszelkich możliwych rekordów, nie mają subwooferowego basu i nie atakują słuchacza agresywną, cykającą górą. Zamiast tego grają jakoś tak... Dobrze. Po prostu dobrze. A im dłużej ich słuchamy, tym bardziej nam się to podoba.(...)"

"(...)Podsumowując, Pearl Monitor to jeszcze jedna bardzo udana konstrukcja jarocińskiej manufaktury. Być może nawet jeden z najlepszych zestawów podstawkowych, jakie można kupić za 1200-1500 zł. Nie chcę wypowiadać się na ten temat w bardziej kategoryczny sposób, bo zwykle testuję droższy sprzęt, a jeśli zapuszczam się w niższe przedziały cenowe, zwykle dotyczy to słuchawek. Fakt, że opisywanych monitorów słuchałem z przyjemnością, jest dla nich najlepszą rekomendacją.(...)" - czytaj


Test kolumn podstawkowych Pearl Monitor sporządzony przez HiFi Philosophy.

"(...)Za ile – już napisałem. Za mniej niż tysiąc złotych dostajemy kolumny podstawkowe Pearl Monitor do systemów stereo i kina domowego. Zapakowane w gruby karton z zabezpieczającymi w środku piankami. (Pylon pakuje swe wyroby, jakby na koniec świata miały jechać.(...)"

"(...)Dźwięk potrafią podać tak duży, że aż nawet potężny, ale nie obejmą potęgą powierzchni większej niż kilkanaście kwadratowych metrów. Piętnaście-siedemnaście to górna granica gęstości i mocy w stu procentach. Dlatego w pomieszczeniu szerokim na trzy-cztery nie należy siadać dalej niż dwa i pół metra od nich. Mogą przy tym stać metr przed ścianą, a wówczas gęste brzmienie zjawi się efektownym pierwszym planem tuż za linią ich ustawienia i będzie mogło sięgnąć nawet na kilka metrów w głąb, nic sobie nie robiąc z tylnej ściany, a jednocześnie do przodu atakować i zagarniać słuchacza. Nagrania z jawną holografią przedstawią przy tym dobitnie – o wiele lepiej niż niektóre głośniki kosztujące wielokroć tyle.(...)"

"(...)Spora rozwartość w pionie, szerokość od ściany do ściany (lecz nie dalej) i duża głębia sceny w przypadku nagrań ją mających. Też bez zarzutu spójność na osi prawo-lewo – żadnej, gdy chodzi o stereofonię. przykrej pustki pośrodku, nawet żadnego siodła. Zaskakująco też duże źródła – żadnego ich pomniejszania. Postaci wyraziste, dźwięk zawsze zaangażowany, ale żadnego przechylenia na wadze emocjonalnej. Żadnego więc przymilania ani żadnego dosmucania ze strony samych kolumn, a nie nagrań.(...)"

"(...)Na finał puściłem fortepian solo, co też zwykle robię. Muszę przyznać, że miałem pewne obawy, zwłaszcza w odniesieniu do rangi całościowej formy, którą trudniej z fortepianu wyłonić niż z ogromniastych bębnów czy orkiestr, a także w odniesieniu do złożoności harmonicznej. Obawy okazały się bezpodstawne, fortepian zabrzmiał poprawnie. Podobnie jak na sam koniec wypuszczone z klatki wściekłe łojenie rockowe, któremu nie zabrakło ani atmosfery tarzania w brudzie, ani też dzikiej awantury, czy specyfiki u protest songów albo ballad, gdy taką formę przybierało.(...)"

"(...)Barwa, wilgotność, nasycenie, połysk, faktury i szczegóły są na poziomie dużo wyższym niż wskazywałaby cena. Do najlepszych za dziesięć tysięcy brakuje naprawdę mało i są to rzeczy na tyle drobne, że tylko bardzo wybrednym i dobrze osłuchanym w drogich torach może ich rzeczywiście brakować. Tak więc się nie myliłem, na każdym AVS zwracając uwagę na Pylona, jako jedną z firm, które prym wiodą w relacjach jakość-cena.(...)" - czytaj


Oficjalne przyznanie nagrody roku kolumnom podstawkowym Pearl Monitor jako "Produkt Roku 2014" przez magazyn HD-opinie.pl.


"(...)Nie będę rozwodził się nad zaletami, wystarczy zapoznać się z naszą ostatnią recenzją, powiem tylko tyle: nie znajdziecie na rynku równie dobrego produktu w tej cenie. Może uda się kupić dobre kolumienki w zbliżonej cenie (dzisiaj naprawdę jest w czym wybierać, co oczywiście cieszy, jest całe mnóstwo bardzo dobrych, przyzwoicie wycenionych głośników na rynku), ale Perły są wg. mnie nie do pobicia.(...)" czytaj


HD-Opinie, test Pearl Monitor!"(...)Tym, co wybija się w przypadku takiego grania jest dynamika opisywanego zestawu, bezproblemowe reprodukowanie szybkich partii, solówek, całego, gitarowego misterium… te głośniki to potrafią i to jak potrafią.(...)" czytaj
W imieniu całego zespołu pragniemy podziękować za poświęcony czas testując zestaw głośnikowy Pearl Monitor oraz za możliwość zaprezentowania kolumn na łamach Państwa portalu.

Kolumny podstawkowe Pylon Audio Pearl Monitor - zapowiedź testu przeprowadzonego przez HD-opinie.pl. czytaj

  wybarwienie orzech:
   wybarwienie wenge:
   wybarwienie czarne:
    wybarwienie biały połysk: