Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Diamond Monitor 18 mkII.

Pierwsza generacja Diamond Monitor 18 zdefiniowała standard w swojej kategorii, co uczyniło projektowanie jej następcy wyjątkowym wyzwaniem.
W najnowszej wersji udoskonaliliśmy te kolumny, wyposażając je w zmodernizowane przetworniki, obudowę i zwrotnicę. Ponadto, subtelnie zaktualizowaliśmy ich design, aby nadać im jeszcze bardziej wyrafinowany wygląd.

Woofer to customowy, przeprojektowany przez naszych inżynierów przetwornik niskośredniotonowy norweskiej firmy Seas. Jego silny obwód magnetyczny, specjalnie wzmacniany dodatkowym magnesem, współpracuje z lekką aluminiowo-miedzianą cewką, co oznacza nie tylko jeszcze większą dynamikę, ale również lepszą precyzję w odtwarzaniu struktury basu i midbasu. Aluminiowy kosz o ażurowym designi umożliwia pewną reprodukcję czystego dźwięku. Diamond Monitor 18 mkII posiada również tunel bass-reflex o zwiększonym przekroju, przy jednoczesnym zachowaniu podobnego strojenia obudowy. W rezultacie, najniższe częstotliwości są odtwarzane z lepszą efektywnością, eliminując słyszalne turbulencje.

W wyniku powyższych usprawnień woofera, doszło również do poprawy jakości tonów średnich. Aluminiowo-miedziany drut cewki to idealne rozwiązanie nie tylko ze względu na lepszą optymalizację mas poszczególnych elementów układu drgającego, ale także ze względu na zredukowane skutki tzw. naskórkowości prądów płynących w cewce głośnikowej. Wykorzystanie 1-calowej cewki drgającej gwarantuje doskonałą mikrodynamikę w zakresie średnich tonów. Dodatkowo, zamiast tradycyjnej kopułki przeciwpyłowej, woofer został wyposażony w stożek fazowy, co eliminuje rezonanse związane z objętością powietrza pod kopułką. Powlekana membrana z lekkiej celulozy umożliwia uzyskanie wyrównanego tonalnie ciepłego brzmienia w szerokim zakresie częstotliwości. Łagodny spadek poziomu w górnej granicy pasma głośnika niskośredniotonowego umożliwia również płynne przejście w zakres odtwarzany przez głośnik wysokotonowy.

W górnym zakresie częstotliwości pracuje kultowy tweeter Scan-speaka w nowej wersji, który dzięki zastosowaniu mocniejszego magnesu neodymowego, redukcji masy cewki drgającej, a także eliminacji ferrofluidu charakteryzuje się wyjątkową mikrodynamiką i szczegółowością. Głośnik wysokotonowy łatwo komponuje się z niskośredniotonowym poprzez nową konstrukcję podwójnej komory rezonansowej, która umożliwiła dalsze obniżenie rezonansu podstawowego tweetera.Zmiany te pozwalają ma oddanie w czysty sposób pełni instrumentalnej przestrzeni.

Zaawansowana zwrotnica głośnikowa w Diamond Monitor 18 mkII została skonstruowana wykorzystując wyłącznie elementy liniowe, takie jak cewki powietrzne i kondensatory polipropylenowe, co przyczynia się do poprawy czystości dźwięku.

W najnowszych monitorach zdecydowaliśmy się na impedancję 4-omową. Oznacza to, że osiemnastki drugiej generacji są dwukrotnie głośniejsze i w pełni wykorzystują moc oferowaną przez wzmacniacz. Dzięki temu istotnie rośnie dynamika, a kolumny można dedykować nieco większym pomieszczeniom.

Diamond Monitor 18 mkII charakteryzuje się większym pochyleniem frontu, poprawiając pracę w domenie czasowej przetworników. Sama bryła prezentuje się znacznie lepiej. Czarna guma komórkowa na froncie tweetera nadaje ekskluzywnego charakteru i ma zwiększoną odporność na starzenie.
Z kolei pionowe usłojenie forniru dodaje całości smukłości.

Drgania ścian obudowy są znacząco zredukowane dzięki rozbudowanemu, wewnętrznemu użebrowaniu. Niepożądane fale stojące w środku obudowy tłumione są wełną owczą i nowym materiałem wygłuszeniowym, dobranym specjalnie podczas testów w naszej komorze bezpogłosowej z użyciem wibrometru laserowego. W efekcie dźwięk monitora wolny jest od naleciałości tonalnych.

Diamond Monitor 18 MKII to kolumna, która odznacza się wyrafinowaną dynamiką niskich tonów, dostarczając kontrolowane i subtelne basy. Wraz z doskonałym balansem tonów średnich i wysokich, zapewnia niezwykłą naturalność zarówno w reprodukcji instrumentów, jak i głosu. Stworzona przez nią przestrzeń akustyczna umożliwia precyzyjną lokalizację poszczególnych instrumentów, co przekłada się na czyste i wyraźne brzmienie każdego dźwięku.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12 - 25 m2.

Do zestawów przewidziane są firmowe standy, które stanowią atrakcyjną propozycję dla osób chcących wykorzystać pełen potencjał kolumn w zakresie ich możliwości przestrzennych.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Diamond Monitor 18 mkII marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 37 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 80 W
Moc maksymalna 160 W
Efektywność 88 dB
Wymiary [W x H x D] 196 x 420 x 379 mm
Waga 10 kg / sztuka
Głośnik niskotonowyPylon Audio PSW 18.4.CA/P (1xSeas CA18RLY/P_CUSTOM)
Głośnik wysokotonowyPylon Audio PST 19.TN (Scan Speak D2010/852100)
Maskownica Tak, magnetyczna
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.


  okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny, kolor CZARNY:
  okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny, kolor ORZECH:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor CHARCOAL:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor Dark Oak:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor PURE:

 • Wzornik wykończeń: