Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Diamond Sub - Subwoofer.

Diamond Sub to aktywny subwoofer, wyposażony w wzmacniacz o dużej mocy oraz doskonały przetwornik niskotonowy. Pozwala on na reprodukcję najniższych tonów pasma akustycznego, jednocześnie mieszcząc się w niewielkiej, eleganckiej obudowie, którą łatwo można wkomponować w dowolne pomieszczenie.

Przy tworzeniu Diamond Sub duży nacisk położyliśmy na kompaktowy rozmiar obudowy, co wymusiło nietypowe, nowatorskie podejście do konstrukcji tunelu bass-reflex. Taki design pozwolił na zredukowanie turbulencji i optymalizację strat akustycznych, co przekłada się na doskonałe odwzorowanie basu i subbasu, ujawniając całą jego głębię i strukturę.

Przetwornik zastosowany w subwooferze, charakteryzujący się wysoką sprawnością, wyróżnia się pokaźnym obwodem magnetycznym, zdolnym do wytworzenia potężnego i stabilnego pola magnetycznego. Elementem konstrukcji przetwornika jest ekstremalnie sztywny, metalowy kosz, formowany metodą wtryskową. Jego szkielet, będący w znacznym stopniu ażurowy, minimalizuje straty i szumy powietrza, jak również eliminuje niepożądane odbicia i rezonanse. Sztywna i twarda membrana nie wykazuje praktycznie żadnych rezonansów własnych w paśmie pracy subwoofera, co oznacza absolutną precyzję przetwarzania ruchu cewki drgającej w ciśnienie akustyczne. Zakres pracy głośnika nie jest ograniczony przez zawieszenie górne (z niskostratnej gumy) lecz dobrze kontrolowany przez liniowy resor i limitowany przez zabezpieczenia końcówki mocy.

Pracujący w klasie D, 350 watowy, zaawansowany technologicznie układ wzmacniacza sprawia, że ponad 90% mocy dostarczonej do urządzenia jest przekazywane do cewki drgającej głośnika. Elektronika wyposażona w regulowane w szerokim zakresie układy aktywnych filtrów analogowych umożliwia optymalne dostosowanie pasma najmniejszych częstotliwości do pozostałych elementów zestawu, takich jak w systemie 2+1 lub większym. Subwoofer da się podłączyć zarówno do wyjść wysokopoziomowych, jak i wyjść PRE-OUT wzmacniacza mocy lub przedwzmacniacza. Można także pominąć te regulatory, podłączając subwoofer bezpośrednio przez dedykowane wejście LFE, kiedy kontrolę pasma przejmuje urządzenie zewnętrzne, np. w systemie wielokanałowym.

Design konstrukcji jednoznacznie odzwierciedla charakterystyczny styl produktów z serii Diamond. Kąt nachylenia obudowy nie pełni wyłącznie funkcji estetycznej, lecz również kieruje czoło fali akustycznej w stronę miejsca odsłuchu. Dzięki solidnemu użebrowaniu oraz starannie umieszczonym wzmocnieniom, obudowa zyskuje na sztywności i trwałości.

Zapraszamy na prezentację naszych kolumn do sieci autoryzowanych dealerów oraz salonu firmowego.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację Diamond Sub marki Pylon Audio:

Moc nominalna350 W
Moc maksymalna500 W
Regulacja filtra dolnoprzepustowego40-200Hz
Wzmacniacz w klasie D
Dolna częstotliwość graniczna25Hz
Kontrola fazy0/180 stopni
WejściaWysokopoziomowe, niskopoziomowe 2x RCA, LFE
Wymiary [W x H x D]330 x 458 x 510 mm
Waga 33 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 26.4 AA (Seas L26RO4Y2_CUSTOM)
Regulacja poziomu głośności Tak
Typ obudowyProfilowany bass-reflex, szczelinowy
Nóżki filcoweTak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.


    okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny, kolor CZARNY:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor BLACK:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor DARK OAK:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - kolor PURE:

  • Wzornik wykończeń: