Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Ruby 25.

Ruby 25 to połączenie wyjątkowego designu i nowatorskiej generacji głośników marki Pylon. Kolumny charakteryzują się gładkim, rozdzielczym i klarownym brzmieniem w analogowym klimacie.

Konstrukcja została oparta o głośniki niskotonowe PSW 17.8 EXA, których membrana wykonana jest z Endumaxu. Jest to tworzywo posiadające bardzo dobry balans między tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane oraz celulozę. Górę pasma odtwarza jedwabna kopułka, ładnie podkreślając charakter brzmienia głośników niskośredniotonowych.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 35 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Ruby 25 marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 38 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 100 W
Moc maksymalna 150 W
Efektywność89 dB
Wymiary [W x H x D] 192 x 1000 x 275 mm
Waga 18,5 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio Pylon Audio PSW 17.8 EXS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST-120.6
Kolce + podstawki Tak
Maskownica Tak, profilowana siatka
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.

Stereo i Kolorowo opublikował długo przez wszystkich wyczekiwaną recenzję naszej najnowszej konstrukcji Ruby 25. Zestaw został oparty o nowatorski głośnik niskośredniotonowy którego membrana został wykonana z nowego materiału - Endumax. Prawdopodobnie jest to pierwsza konstrukcja bazująca na takim rozwiązaniu.

"(...)Pylon Ruby 25 to najnowsza firmowa konstrukcja. Pierwszy raz została zaprezentowana na monachijskiej wystawie High End kilkanaście dni temu. Kolumny zostały wyposażone w głośniki niskotonowe autorstwa Pylon Audio. Głośniki te noszą firmową nazwę Pylon Audio PSW17.8 EXA. (...)"

"(...)Jak informuje producent, membrana wykonana z Endumaxu charakteryzuje się gładkim, rozdzielczym i klarownym brzmieniem, bez wyraźnie zaznaczonych rezonansów w bardzo szerokim paśmie przetwarzana. Taka membrana nadała indywidualny charakter brzmienia konstrukcji, niespotkany w innych produktach. Pylon Audio jest jednym z pierwszych producentów na świecie, który wykorzystuje technologicznie Endumax w konstrukcjach głośnikowych. (...)"

"(...)Pylon Ruby 25 prezentują się fantastycznie. Połączenie kompaktowej, prostej formy skrzynek wraz z pieczołowicie położonym pięknym drewnianym fornirem wygląda fantastycznie. Dodatkowo uroku dodają czarne, metalowe, okrągłe maskownice zamontowane na wszystkich głośnikach. Analogiczna siateczka znajduje się na płaskim ujściu bass-reflexów na dole frontów (nie jest to wylot linii transmisyjnej, bo nie ma takiej wewnątrz skrzynki). Krótko pisząc, Ruby 25 to bardzo ładne kolumny. Muszą się podobać. (...)"

"(...)Pylony zawsze brzmią harmonijnie, czysto, energetycznie i, co najważniejsze - punktualnie i soczyście. To bardzo pełny i proporcjonalny dźwięk odznaczający się niepospolitym wypełnieniem, rozmachem i odczuwalną zawiesistością muzyki. Odsłuchy na Ruby 25 należą więc do wysoce satysfakcjonujących i przyjemnych. Bezpretensjonalnych. (...)"

"(...)Średnie tony są gęste, potoczyste, czasem mocniej skondensowane (gdy muzyka tego wymaga), dość żyzne, ale i wspaniale szybkie (nigdy nie opóźnione), uderzające wokalami i dające kapitalny wgląd w barwę i substancję nagrań. Taka cecha zazwyczaj charakteryzuje konstrukcje powyżej 10 000 PLN, a Ruby 25 przecież kosztują około 5 000 PLN (sic!) . (...)"

"(...)Z kolei soprany są dobrze naświetlone - mają dużo analityczności i przejrzystości. Detale są słyszalne, blachy brzmią metalowo, ale bez sybilizowania, zaś precyzja brzmienia jest co najmniej dobra. Konstruktorom udało się połączyć jasność sopranów i ich przejrzystość z lekkim zaokrągleniem czyniącym wysokie tony fizjologicznymi. Nie drażniącymi. Przyjemnymi w odbiorze. (...)"

"(...)Konkluzja Pylon Ruby 25 to jedne z najlepszych kolumn głośnikowych w relacji brzmienie/jakość wykończenia/cena z jakimi miałem do czynienia (o ile nie najlepsze!). Doskonała budowa (w tym innowacyjne przetworniki z membraną Endumax), piękne wykończenie z naturalnego forniru dębowego pokrywanego olejowoskiem. Oraz last, but not least - wspaniałe brzmienie: nasycone, przestrzenne, żywe i energetyczne, a równolegle kulturalne, subtelne i naturalne. Sądzę, że Ruby 25 w ofercie Pylon Audio to prawdziwe perły zasługujące na szereg nagród i szerokie uznanie melomanów. Fantastyczne głośniki! . (...)" czytaj

Zdjęcia zestawu Ruby 25.


    okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor PURE:

    • Kolory olejowosków: