Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Emerald 25.

Emerald 25 - w zgrabnej, nowoczesnej formie znajdziecie Państwo ponadprzeciętną dynamikę oraz przestrzenną prezentację o dużej skali i pełnej kontroli dźwięku, poczynając od najniższych rejestrów.

W najnowszym flagowym zestawie wykorzystaliśmy firmowe przetworniki niskośredniotonowe Pylon Audio PSW 17.8 CJA. Głośniki opracowano pod kątem minimalizacji zniekształceń harmonicznych i szerokości odtwarzanego pasma. W projekcie poświęcono uwagę nie tylko parametrom technicznym napędu, stosując pierścień Faraday'a, ale również detalom wykończenia warstwy brzmieniowej w oparciu o nowatorską celulozowo-jedwabną membranę, uzyskując brzmienie bogatsze, pełniejsze.
Górę pasma uzupełnia modyfikowany firmowo głośnik wysokotonowy 27TDC produkcji norweskiego Seasa, lubiany przez nas za transparentność oraz wysycenie barwą.

Stosując ciężką metalową a zarazem zintegrowaną z zestawem podstawę otrzymaliśmy znakomitą kombinacje sztywności obudowy oraz tłumienia drgań własnych. Wnętrze obudowy głośnikowej wypełniono między innymi wełną owczą, która posiada bardzo dobre właściwości tłumiące. Wszystkie te zabiegi w znaczący wpłynęły na czytelność i głębie dźwięku.

Zastosowane głośniki w kolumnach Emerald 25 umożliwiły uzyskanie doskonałych efektów w zakresie różnicowania nagrań. Dźwięk zestawu charakteryzuje się wypełnieniem, świetną mikro- i makro-dynamiką oraz wyróżniającą się prezentacją wokalu jak i instrumentów akustycznych.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 22 - 45 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Emerald 25 marki Pylon Audio

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia35 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 110 W
Moc maksymalna 220 W
Efektywność 89 dB
Wymiary [W x H x D] 185 x 1000 x 320 mm /bez podstawy
Waga 30kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2 x Pylon Audio PSW 17.8 CJA
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-120.6 (mod. Seas 27TDC)
Kolce Tak
Maskownica Tak, magnetyczna
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna (MAT - 20% gloss) - Orzech Amerykański, Jabłoń Indyjska, Palisander, Heban Morocco.
- Okleina naturalna (polerowana - HG) - Orzech Amerykański, Jabłoń Indyjska, Palisander, Heban Morocco.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Test Emeradl 25 sporządzony przez Szczere Audio.

"(...)Na wstępie muszę pochwalić jakość wykonania, którą prezentują bohaterowie tejże recenzji. Pylon Audio zdecydowanie dba o każdy, najmniejszy szczegół co widać dobitnie, patrząc na obudowy i dopasowanie “finishu” każdej kolumny. (...)"

"(...)Dlaczego więc nazwałem Emerald uniwersalnym szmaragdem? Właśnie ze względu na ich specyficzne podejście do kreowania dźwięku. Są to kolumny, które w przeciwieństwie do wielu produktów w tym przedziale cenowym nie narzucają charakterystycznych cech własnych. To nie znaczy, że są do bólu transparentne, ponieważ nie są. Chodzi bardziej o obraz dźwięku, jaki nam serwują. Jest to spójna całość o wysokiej muzykalności, nieco wygładzona góra i dobra podstawa basowa — w rozrachunku ogólnym sprawia to, że zapominamy o rozdrabnianiu się na mikroelementy i słuchamy muzyki. (...)"

"(...)Usytuowałbym je gdzieś pośrodku, ich największą siła jest możliwość dostosowania do szerokiej gamy muzyki, jakiej słuchamy, nie będą faworyzować jazzu, elektroniki czy muzyki rockowej, zagrają ją po prostu najlepiej, jak potrafią. (...)"

"(...)Polecam wszystkim, którzy pragną bezbłędnego wykonania i aparycji, a także dźwięku, który umili nam wiele czasu, a to wszystko w uczciwej cenie.
Filip Bujwid. (...)" czytaj

Zdjęcia zestawu Emerald 25.

    Heban Morocco, mat:

    Kolory palety RAL: