Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Jade 20.

Nowoczesna, zaawansowana technologicznie kolumna charakteryzująca się mocnym, ale barwnym i przestrzennym dźwiękiem, opakowana w wysmakowaną, ponadczasową obudowę w stylu vintage – takie hasła przyświecały nam przy projektowaniu Jade 20.

W tej dwudrożnej konstrukcji dół pasma zawierzyliśmy 12- calowemu midwoofer’owi własnej konstrukcji o klasycznej, papierowej membranie. Za górę zaś odpowiada driver kompresyjny BMS pracujący w specjalnie zaprojektowanej przez naszych inżynierów, krótkiej tubie o profilu Tractrix. Odpowiedni dobór i wydajność przetworników pozwoliły nam uzyskać podział pasma w okolicy 1200 Hz. Dzięki 8-omowej impedancji i skuteczności na poziomie 91dB, Jade 20 jest łatwy w konfiguracji z towarzyszącym sprzętem - bez problemu daje się napędzić niskomocowym wzmacniaczom lampowym, pokazując pazur i pełen potencjał wraz z mocnym wzmacniaczem tranzystorowym.

Obudowy kolumn wykonaliśmy z masywnych płyt MDF, dodatkowo wzmocnionych wewnętrznymi użebrowaniami i kratownicami zapewniającymi odpowiednią sztywność konstrukcji. Całość zoptymalizowaliśmy do pracy zarówno na niskiej podstawce, znajdującej się na standardowym wyposażeniu, jak i akcesoryjnym, wyższym standzie. Jade 20 wykończone są naturalnym, pokrytym olejowoskiem fornirem z orzecha amerykańskiego, podkreślającym ich vintage’ową estetykę.

Jade 20 to wybitnie koncertowe granie: połączenie „mocnego brzmienia” z nieograniczoną swobodą dźwięku oraz naturalną skalą instrumentów. Kolumny brzmią witalnie, z silnie zaznaczonym pierwszym planem, rytmicznym i mocnym basem oraz barwną górą pasma. Całość staraliśmy się skomponować w taki sposób, by zestaw ten tworzył przyjazną atmosferę koncertową podczas wielogodzinnych odsłuchów, ale równie dobrze sprawdzał się przy niższych poziomach głośności, tworząc sugestywne tło zarówno do pracy, jak i relaksacyjnego odsłuchu.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 45 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Jade 20 Pylon Audio:

Impedancja 8 Ohm
Pasmo przenoszenia 35Hz - 20kHz
Moc nominalna 140W
Moc maksymalna 220W
Efektywność91dB
Wymiary [W x H x D]386x640x420 mm
- całkowita wysokość z podstawkami drewnianymi i ślizgami ~ 691mm,
- całkowita wysokość, na podstawie metalowej (opcja) (z wkręconymi nóżkami) ~ 857mm.
Waga 35kg / sztuka
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST 25PO.8
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 32.8 CS
Maskownica Tak
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- orzech amerykański, olejowsk PURE

Polska

Jade 20 został uhonorowany tytułem Produkt Roku przez magazyn HighFidelity.pl!

Serdecznie dziękujemy redakcji za wyróżnienie. Nie rozpisując się pozwolimy sobie zacytować:
„Wyróżniają się współczesnym brzmieniem, to znaczy rozdzielczym, szerokopasmowym i dobrze wyrównanym. Z „vintage” dostajemy budowanie dźwięku w szczelnym kokonie między przetwornikami i nami, a także natychmiastowość przekazu. Ich wygląd jest wyjątkowy, a wykonanie bardzo dobre.” - czytaj


Jade 20 - test na łamach magazyn Audiofezzowanie!

Chcieliśmy się z Wami podzielić kolejną, fantastyczną recenzją naszych Jade Twenty. Tekst pojawił się na blogu Audiofezzowanie i zawiera całkiem sporo ciepłych słów o naszych vintage’owych monitorach. 😊 Nadmienimy tylko, że autorowi recenzji, Robertowi Bajkowskiemu Jade’y tak przypadły do do gustu, że zdecydował się je nabyć. Poniżej kilka cytatów ze wspomnianej recenzji:
"Jade Twenty to głośniki będące nostalgicznym nawiązaniem do klasyków ale grające nieco inaczej niż większość konstrukcji z okresu do jakiego aspirują swoim wyglądem."
"Kolumny najogólniej grają po jasnej stronie mocy gdzie wysokie zakresy są bardzo analityczne i jednocześnie przyjemne dla ucha."
"Jade dają lepszy wgląd w nagranie od budżetowych Klipschy, jednocześnie kolumny z Jarocina wydają się być lepiej zrównoważone tonalnie. To jest z jednej strony relaksacyjny i niemęczący przekaz a z drugiej precyzyjny, przenoszący niemalże do studia czy sali koncertowej."
"Podsumowując, kolumny Jade Twenty to głośniki wyglądające jak klasyki z przed lat lecz brzmieniowo są dostosowane do współczesnych źródeł oraz amplifikacji. Zachowując w jakimś stopniu sygnaturę brzmienia z przed kilku dekad, kreują dźwięk bogaty w niuanse przestrzenne i brzmieniowe ale też żywo przekazujący energię i puls zawarty w nagraniach." - czytaj


Świat

Chiny - Fantastyczne wiadomości z dalekiego wschodu!

Super AV, jeden z najbardziej opiniotwórczych magazynów w branży audio-video na rynku azjatyckim, przyznał naszym Jade 20 tytuł "Editors Choice"! Redakcja pisma tak argumentowała swój wybór:
"(...)Jade 20 to vintage'owe arcydzieło polskiej marki Pylon. Naturalne brzmienie, dynamika oraz doskonale budowana przestrzeń idealnie współgrają z designem głośników: świetnie wykończona woskowanym fornirem z naturalnego orzecha amerykańskiego obudowa zwieńczona jest elegancką, zdejmowaną maskownicą nadającą konstrukcji dostojnego, klasycznego sznytu. (...)" - czytaj


Norwegia - Jesteśmy zachwyceni, że możemy podzielić się pozytywną recenzją, którą otrzymaliśmy od norweskiego magazynu "Stereo+", w którym nasze Jade Twenty (oprócz znalezienia się na okładce) zostały wyróżnione odznaką "Szczególnie Polecane"!
Redaktorzy byli pod wrażeniem atrakcyjnego wyglądu, czystego i swobodnego brzmienia, dużej, otwartej sceny dźwiękowej oraz doskonałej muzykalności naszych Jade’ów: "Na rynku dostępnych jest wiele głośników w stylu retro. Jeśli chodzi o wygląd, Pylon Jade Twenty znajduje się na szczycie tej listy, w kwestii ceny natomiast, są na samym dole. Dołóżcie do tego doskonałą jakość dźwięku i naprawdę nie ma innej opcji niż te głośniki gorąco polecać."- czytaj    okleina naturalna Orzech Amerykański, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor PURE: