Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Opal 23.

Kolumny Opal 23 to konstrukcja dwudrożna oparta o parę głośników niskotonowych Pylon Audio PSW 18.8 CS, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami mierzalnymi oraz tym co cenimy w membranach papierowych najbardziej - selektywnością z dozą ciepła. Górę pasma powierzono 25mm jedwabnej kopułce wysokotonowej, która dzięki kompaktowym rozmiarom umożliwiła zbliżenie centrów akustycznych zestawu głośnikowego.

Kolumny Opal 23 oferują ponadprzeciętną czytelność średnicy. Jest to zestaw, który z powodzeniem możecie Państwo wykorzystać w domowym studio nagraniowym, a całość jest tak skomponowana by nie popadała w techniczną manierę. Wielogodzinne odsłuchy każdego rodzaju muzyki są czystą przyjemnością.

Symetryczna konfiguracja głośnikowa kolumn Opal 23 umożliwia odsłuch z nawet niewielkiej odległości, oferując poukładaną scenę dźwiękową wraz z dobrym wglądem w nagranie. Dźwięk jest wysycony z dobrze kontrolowanym basem, nadający utworom zwartości i szybkości. Przy czym bas potrafi pokazać swoją potęgę na nagraniach rozrywkowych, które takiej prezentacji wymagają.

18 mm korpus wraz z tyłem obudowy został połączony z pogrubionym 22mm ekranem, mającym na celu zredukowanie wszelkich drgań ścianki frontowej. Dodatkowym elementem usztywniającym całość konstrukcji są umieszczone w newralgicznych jej miejscach wzmocnienia.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 20 - 35 m2.
Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Opal 23 marki Pylon Audio

Impedancja4 Ohm
Pasmo przenoszenia38Hz - 20kHz
Moc nominalna100 W
Moc maksymalna150 W
Efektywność 89dB
Wymiary [W x H x D] 190 x 1000 x 300 mm
Waga 21 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2x Pylon Audio PSW 18.8 CS
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-50/8
KolceTak/opcja
MaskownicaTak/opcja
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina PCV - czarny, orzech, wenge.

Kolumny Opal 23 wyróżnione przez AudioMuzo Fans!

"(...)Model, który otrzymaliśmy na testy miał front pokryty czarnym lakierem o wysokim połysku. Doszukiwaliśmy się jakichkolwiek niedociągnięć, nie udało się. Lakier jest naprawdę bardzo dobrze położony, duży bagaż doświadczenia jarocińskiej firmy w tworzeniu obudów jest widoczny gołym okiem. To samo tyczy się forniru. Dąb pokryty lakierem bezbarwnym w postaci 25%HG, bardzo ładnie się prezentuje, struktura drewna została zachowana, co daje się odczuć pod palcami. W takim stanie produkt prezentuje się naprawdę dobrze. (...)"

"(...)Pierwsze, co rzuca się „w ucho” to detaliczność. Kolumny te potrafią wyciągnąć sporą ilość niuansów zarejestrowanych w nagraniach. W utworach z płyty Tsuyoshi Yamamoto, delektowaliśmy się szuraniem miotłami po perkusji, talerze wybrzmiewały naturalnie, iskrzyły. (...)"

"(...)Szarpnięcia strun kontrabasu na płycie Charlesa Mingusa były bardzo dobrze słyszalne i odczuwalne, naprawdę robiły wrażenie! Biorąc pod uwagę bas, który jest bardzo dynamiczny i w naszym mniemaniu spasowany ze średnicą tak, aby nie zakłócał całości tonalnej, powoduje, że całość sprawdzi się jako bardzo uniwersalnie brzmiący set. (...)"

"(...)Kolumny Pylon Audio Opal 23 jest to propozycja dla osób, które cenią sobie uniwersalność, potrzebują produktu niedrogiego, który dobrze zabrzmi odtwarzając jazz, rock, czy też hip-hop. Zdobyte dotychczas doświadczenie przy konstruowaniu obudów, stawia jarociński produkt bardzo wysoko w swojej kategorii cenowej. Niezmiernie cieszy nas fakt, że firma stara się tworzyć głośniki na własne konto, co finalnie odzwierciedla się firmowym brzmieniem. Produkt na pewno sprawdzi się podczas kameralnych odsłuchów oraz podczas spotkań ze znajomymi. W tej cenie to naprawdę rewelacyjny produkt, co najważniejsze produkt z Polski! Zasłużenie otrzymują naszą rekomendację! (...)" - czytaj

Opal 23 - Best Sound Audio Video Show 2016.

Na Audio Video Show 2016 prezentowaliśmy 3 systemy grające, z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, iż jeden z nich otrzymał prestiżowe wyróżnienie „BEST SOUND” – kolumny Opal 23 połączone w torze z wzmacniaczem Silver Luna polskiego producenta wzmacniaczy lampowych FezzAudio. Wyróżnienie co roku przyznawane jest tylko wyjątkowym produktom obecnym na Audio Video Show.

"(...)Kolumny Pylon Audio Opal 23 kosztują zaledwie 2200 zł za parę! Wraz ze wzmacniaczem Fezz Audio Silver Luna grały naprawdę bardzo ładnie. Prawdę mówiąc, mogłem do tej nagrody wybrać kolumny Emerald Touched by High Fidelity, ale wydaje m się, że wydobycie tak dobrego dźwięku z tak niedrogich kolumn, jak Opale 23 jest jeszcze większym osiągnięciem.(...)" - czytaj

Portal Stereo i Kolorowo na łamach swojego blogu umieścił obszerną recenzję kolumn Opal 23. Zestaw ten jest pierwszym produktem opartym na głośnikach niskotonowych naszego autorstwa - Pylon Audio PSW 18.8 CS.

"(...)Szczerze przyznam, że nieco obawiałem się firmowej aplikacji głośników w układzie D'Appolito, albowiem wymaga ona od konstruktorów rzetelnego i praktycznego znawstwa akustyki, optymalnie wyliczonej objętości skrzynek, bardzo prawidłowo zestrojonych głośników i dodatkowo musi spełniać wymogi dotyczące zwrotnic, których to częstotliwość podziału musi być odpowiednio niska, a zbocza filtrów powinny być adekwatnie nachylone. Po za tym, do tej pory Pylon Audio budował kolumny oparte wyłącznie o klasyczne rozwiązania. Ale zaraz po wstępnych odsłuchach Opal 23 mój niepokój okazał się być płonny, bo głośniki grają wręcz rewelacyjnie i piszę te słowa z całym przekonaniem.(...)"

"(...)Jarocińskie głośniki dysponują wartkim i masywnym dźwiękiem o zaskakująco klarownej i uporządkowanej scenie, holograficznej stereofonii i doskonałym wysyceniem tonalnym. Brzmienie jest ogólnie zwarte, symetryczne i szybkie. Pobrzękuje w nim w nim żywa barwa średnich częstotliwości, które nie są wprost wyeksponowane, ale nie są też ukryte. Są po prostu dobrze widoczne i czytelne.(...)"

"(...)Istotną, aczkolwiek bardzo pożądaną, cechą Opal 23 jest fakt, iż całkowicie znikają ("giną") w pomieszczeniu, trudno wskazać źródło wydobywania się dźwięku, bo ten maluje się i rozciąga regularnie pomiędzy głośnikami tworząc trójkąt równoramienny głównym bokiem skierowanym w stronę słuchacza, a dwoma pozostałymi stykając się w tyle sceny.(...)"

"(...)Entuzjastyczny i potężny sposób prezentacji dźwięku sprzyja muzyce cięższego repertuaru, ale ten lżejszy także ma odpowiedni wymiar i doskonałą przejrzystość, czemu sprzyja bardzo szeroki zakres dynamiczny oraz naturalna barwa produkowana przez papierowe głośniki. Tym bardziej, że owa spektakularność i intensywność doznań w żadnej mierze nie przekraczają granicy zbytniej efektowności, a tym bardziej efekciarstwa. Doprawdy, koncertowa rasowość struktury dźwięku (szczególnie średnicy i niskich) w budżetowej, bądź co bądź, cenie Pylon Opal 23 jest zadziwiająca!(...)" - czytaj    wybarwienie czarny jesion:
    wybarwienie orzech:
    wybarwienie wenge: