Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Amber mkII.

Amber mkII - model kolumn opartych o głośniki niskotonowe dużego kalibru i driver kompresyjny.

Zestaw oferuje szerokie pasmo przenoszenia wraz z wysoką efektywnością przy zachowaniu minimalizacji podbarwień. W 2-drożnym układzie głośnikowym za niskie tony odpowiada para 12-calowych, celulozowych driverów o wysokiej skuteczności i stosunkowo szerokim zakresie częstotliwości. Średnie i wysokie tony odtwarza driver kompresyjny niemieckiej firmy BMS, który został umieszczony w specjalnie zaprojektowanej przez naszych inżynierów tubie o profilu Tractrix.

Dzięki przemyślanej koncepcji, odpowiedniemu doborowi głośników i podziale zwrotnicy w okolicach 1200Hz, stworzyliśmy zestaw o ogromnym potencjale w kategorii skali i brył źródeł pozornych w połączeniu z możliwością wytwarzania dużych ciśnień akustycznych przy niewielkiej mocy dostarczanej do zestawu głośnikowego.

Uzyskany dźwięk jest wolny od stereotypowych wyobrażeń na temat brzmienia "tubowego". Zachowuje odpowiednią dozę finezji.

Zestaw polecamy osobom poszukujących koncertowych wrażeń w szerokim przekroju gatunków muzycznych.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 20 - 100 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Amber mkII marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 32Hz - 20kHz
Moc nominalna 300W
Moc maksymalna 400W
Efektywność97dB
Wymiary [W x H x D]500x1241x430 mm
Waga 65kg / sztuka
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST 25P.8
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 32.8 CS
Maskownica Tak, magnetyczna
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Świat

Niemiecki magazyn HiFi-IFAs przyznał 5,7/6 punktów konstrukcji Amber mkII.

"(...)W pokoju odsłuchowym poświęciłem czas na przyjrzenie się Pylon Audio Amber mkII. Skrzynia, która spoczywa na smukłej czarnej podstawie, jest sześcienna, a krawędzie obudowy są ostro zarysowane. Drewno jest przyjemnie naturalne, a dzięki matowemu wykończeniu wygląda wartościowo. Ładny kontrast z masywnym, technicznym kształtem. Kolumny zajmują miejsce. Jeśli dostaną odpowiednią przestrzeń, na przykład loft lub duży pokój, to również sprawdzą się jako element wystroju pomieszczenia.(...)"

"(...)„Nicest Thing” to jeden z moich ulubionych utworów. Byłem zdumiony czystością i obecnością, z jaką głos oderwał się od potężnego zestawu głośnikowego.(...)"

"(...)Bas był mocny, ale nie przesadny. Głos i lekkie syntezatorowe pianino zachowały swoją obecność bez nakładania się na siebie.(...)"

"(...)Potem znowu ten słodko-gorzki głos Kate Nash i skrzypce z elektrycznym pianinem. Co za kontrast. Poszedłem dalej zainspirowany przestrzenią, a także ekstrawertycznym, żartobliwym wokalem Kate Nash w „Foundations”, który Amber mkII również pięknie odtworzył.(...)"

"(...)Pylon Audio do mnie przemówił, szukałem muzyki, która zawsze mnie kręciła. „Ask me” The Smiths wślizgnęło się na listę odtwarzania. Śpiew młodego Morrisseya brzmiał jak Sturm und Drang, elektryczny bas i perkusja dryfowały przez piosenkę z lat 80. i zabrały mnie kilka dekad wstecz.(...)"

"(...)Amber mkII gra bezpośrednio i wyraźnie w wysokich i średnich tonach, co widać również w wokalach. Pomimo rozmiarów obudowy dźwięk jest zaskakująco luźno oderwany od kolumn, nawet przy stosunkowo niewielkiej odległości odsłuchu, tworząc przyjemną przestrzenną atmosferę.(...)"

Link do testu (język niemiecki): - czytaj    okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor PURE: