Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Coral 25

Caral 25 to konstrukcja 2,5 drożna oparta o bliźniacze do znanych z linii Opal firmowe przetworniki niskośredniotonowe. Różnią się one coatingiem oraz parametrami cewki - modyfikacje te zostały wykonane celem osiągnięcia większej spójności i jednorodności dźwięku. Górę pasma odtwarza głośnik wysokotonowy o symbolu PST T-80/8V, który potrafi nadać prezentacji barwny oraz bogaty w kontrasty dynamiczne charakter, nie maskując przy tym detali.

Kolumny Coral 25 wyróżniają się spójnym, gęstym i dynamicznym brzmieniem. Barwny oraz czytelny styl oparty o mocny rytmiczny bas będzie świetną propozycją dla osób szukających efektownego lecz niemęczącego brzmienia.

Zestaw głośnikowy Coral 25 zgrano za pomocą zoptymalizowanych zwrotnic w technice montażu bezpośredniego, gdzie użyto wyłącznie kondensatory polipropylenowe a rozmieszczenie cewek zostało optymalnie wyznaczone pod kątem minimalizacji współoddziaływania.

Obudowy głośnikowe wykonano z płyty mdf o dużej gęstości, dodatkowo wzmacniając całość konstrukcji wieńcami w dwóch newralgicznych miejscach. Oba te zabiegi posłużyły redukcji rezonansów obudowy zmniejszając w znacznym stopniu zniekształcenia zestawu.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 19 - 36m2.

Zestaw oferowany w sieci handlowej RTVEuroAGD.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Coral 25 marki Pylon Audio

Impedancja4 Ohm
Pasmo przenoszenia 35Hz- 20kHz
Moc nominalna80 W
Moc maksymalna150 W
Efektywność88dB
Wymiary [W x H x D]215 x 980 x 295 mm
Waga 16kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 18.8 CS/A
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST T-80/8V
KolceTak / opcja
MaskownicaTak / opcja
Gwarancja3 lata + 1 rok (rejestracja produktu)
Dostępne kolory: Czarny, orzech, wenge.

Test kolumn Coral 25 sporządzony przez StereoLife!

"(...)Corale 25 to solidnie wyglądające kolumny, mające dość lekką linię frontu, dzięki czemu wyglądają bardzo przyjemnie i elegancko. Nawet ich twórcy słusznie zauważają, że tanie kolumny wcale nie muszą być brzydkie. To nic, że w istocie mamy przed sobą dość zwyczajne, ładnie wykończone skrzynki. Chodzi o to, że obudowy zostały wykonane wręcz wzorcowo. (...)"

"(...)Energia, jakiej mogą pozazdrościć nawet większe i droższe konstrukcje. Wyraźny i mocny bas, który podkreśla, a nie zamazuje. Bardzo zgrabnie podana średnica i czyste wokale. Gdy tylko zaserwujemy tym kolumnom więcej mocy, od razu zaczynają grać chętniej. Nie pojawia się tutaj tak częsty w budżetowych konstrukcjach bałagan, ale niesamowita energia i chęć grania. Żadnej nudy, złośliwości czy marazmu. (...)"

"(...)Instrumenty są rysowane grubą kreską, więc dokładnie wiemy gdzie znajduje się basista, gdzie pracuje gitara, w którym momencie wchodzi wokal, a nad całością z tyłu czuwa zestaw perkusyjny. Wiem, że niektórzy audiofile powiedzą, że takie rzeczy naprawdę potrafią odtworzyć dopiero hi-endowe głośniki, a w kolumnach tej klasy możemy mieć co najwyżej wrażenie poprawnego odwzorowania proporcji i przestrzeni. Ale dla mnie Corale 25 oferują w tej materii tak wiele, że nie będę celowo temperował swoich wrażeń żeby wyjść na mądrzejszego. Tak, na pewno ekstremalnie drogie głośniki oferują jeszcze lepszą przestrzeń, ale jeśli kolumny za 1699 zł w połączeniu z poczciwym, budżetowym wzmacniaczem potrafią wyczarować takie brzmienie, to nie widzę potrzeby naginania rzeczywistości. (...)"

"(...)Wydawać by się mogło, że Pylon Audio po kilku tłustych latach w końcu złapie zadyszkę i wypuści na rynek pierwsze nijakie lub po prostu słabe kolumny. Ale nic z tego. Jarocińska firma znów zaskakuje - zarówno tym, że trzyma poziom i znakomity stosunek jakości do ceny, jak i tym, że tak ciekawą konstrukcję kieruje do masowego odbiorcy w popularnej sieci handlowej. Firma idzie drogą wyznaczoną przez serie Pearl i Opal, dając klientom dobry dźwięk za nieduże pieniądze. Tu naprawdę nie ma się czego wstydzić i w kontekście ceny aż głupio jest wskazywać wady tego produktu. Szeroka scena, mocny bas i wysoka kultura grania. Ekipa inżynierów z Jarocina od jakiegoś czasu pracuje nad tym, aby nawet mniej zamożni melomani mogli cieszyć się takimi atrakcjami w swoich domach. Corale 25 dały mi dużo frajdy, a jest to coś, o czym wielu producentów zapomina w niekończącym się wyścigu o laury pierwszeństwa. (...)" czytaj

Zdjęcia zestawu Coral 25

    wybarwienie czarne: