Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Jasper Monitor 18 active.

Idąc z duchem czasu, przedstawiamy naturalne rozwinięcie naszej flagowej serii Jasper - wersję aktywną. Jasper Monitor 18 active jest rewolucyjnym produktem, oferującym najwyższą jakość dźwięku bez konieczności stosowania zewnętrznych wzmacniaczy i kabli głośnikowych. Wygoda bez kompromisów.

Wszystkie kolumny serii Jasper active wykorzystują WiSA - szeroko uznany w branży audio, bezprzewodowy standard zapewniający bezstratne przesyłanie dźwięku. Jaspery łatwo łączą się z innymi urządzeniami działającymi w tej technologii, a przy użyciu dedykowanego Stereo Huba można swobodnie korzystać z posiadanej już elektroniki, takiej jak odtwarzacze CD, DAC, TV, itp. Dostępna na urządzenia iOS oraz Android, bezpłatna, dedykowana aplikacja Pylon Audio pozwala w prosty sposób skonfigurować całość (Stereo Hub + kolumny głośnikowe). System wyposażony jest w moduły WiFi i Bluetooth, co gwarantuje wygodę i szybkość działania, oraz zbalansowane wejścia analogowe XLR dla najwyższej jakości przewodowego połączenia. Wersja aktywna Jasperów oferuje kompatybilność z takimi usługami, jak Spotify Connect, Chromecast, Airplay oraz Roon.

Jaspery Monitor 18 active napędza, dyskretnie wkomponowany w tył każdej z kolumn moduł najwyższej jakości wzmacniacza o mocy 150 W na każdy przetwornik. Pracują one w nowoczesnej, wysokowydajnej i energooszczędnej klasie D, co przekłada się na doskonałą jakość dźwięku i oszczędność energii. Zaawansowany procesor DSP pozwolił naszym konstruktorom na swobodę strojenia całości, optymalizując brzmieniowo konstrukcję zgodnie z założeniami.

Specjalnie dobrane pod względem parametrów technicznych jak i spójności dźwięku przetworniki pochodzą od duńskiego Scan-Speaka. Za odtwarzanie niskich i średnich tonów odpowiada 18cm Revelator - rozpoznawalny dzięki swojej unikatowej, nacinanej membranie. Zabieg ten został wykonany w celu redukcji zniekształceń i tzw. „modów” membrany, co zaowocowało niespotykaną kontrolą i sprężystością basu oraz ekspresyjnością i namacalnością wokali. Górę pasma powierzyliśmy głośnikowi wysokotonowemu, w którym wykorzystano jeden z najlżejszych układów drgających - kopułka ważąca tylko 0,18g z łatwością odtwarza wszelkie najdrobniejsze niuanse i detale nagrań. Efektem tych rozwiązań jest dźwięk o precyzyjnym, barwnym i detalicznym charakterze.

Obudowa kolumn to solidna konstrukcja o odpowiednim pochyleniu i nierównoległych płaszczyznach zapobiegających powstawaniu fal stojących. Cechą takiej bryły, poza oryginalną formą, jest również wyrównanie centrów akustycznych głośników, przekładające się na spójność prezentacji i sceny a także minimalizacja zjawiska dyfrakcji.
Do zestawów zaprojektowaliśmy stabilne standy pozwalające wykorzystać pełen potencjał kolumn w zakresie ich możliwości przestrzennych.

Jasper Monitor 18 to niewielkie, lecz dojrzałe kolumny o innowacyjnej i wysublimowanej bryle, charakteryzujące się zaskakującą muzykalnością, stereofonią i skalą.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 15 - 32 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Jasper Monitor 18 active marki Pylon Audio:

Wejście analogowe:niezbalansowane/zbalansowane XLR
Możliwość aktualizacji DSP Tak
Wbudowany bezprzewodowy odbiornik WiSA Tak
Moc maksymalna 300 W
Napięcie zasilania100-240 V
Wymiary [W x H x D] 200x430x413 mm
Waga 13,5 kg / sztuka
Głośnik wysokotonowy D2608/913000 (Scan-Speak)
Głośnik niskotonowy 18W/4531G01 (Scan-Speak)
Maskownica Tak
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Okleina Naturalana - orzech amerykański, heban Marocco.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Lakier HG - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Stereo Hub - Pylon Audio:

Zdalne sterowanie (2-kierunkowe) tak
Wymiary [W x H x D] 40.1x170x100 mm
Zasilanie DC 5V 2A
Zużycie energii 7 Watów
Wbudowany nadajnik WiSA
(2-kanałowe stereo, możliwość rozbudowy
do 16 kolumn głośnikowych)

Komunikacja bezprzewodowa:
24 bit / 192 kHz. High Definition sound
Google Chromecast
Apple Airplay 2
Spotify Connect
Roon Ready
Bluetooth 5.0
DLNA UPnP

Wejścia przewodowe:
HDMI (ARC)1x
Wejścia optyczne 3x
Coax S/P-DIF1x
Minijack analog1x
RCA analog1x
USB-B1x


    concrete gray MAT:
    orzech amerykański: