Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Diamond 25.

Diamond 25 to kompaktowa wersją flagowego modelu Diamond 28.

W 2,5 drożnej konstrukcji podobnie jak w modelu Diamond 28 zastosowano 19mm kopułkę tekstylną firmy Scan Speak, średnie tony i dół pasma powierzono parze 15cm przetworników norweskiego Seas-a. Diamond 25 oferuje brzmienie dynamiczne, spójne oraz dobrze różnicującego nagrania. Poprzez niewielkie pochylenie konstrukcji uzyskano zamierzony efekt wizualny połączony z optymalizacją zależności fazowych występujących między głośnikami.
W zestawie Diamond 25 zwrotnica montowana jest w technice montażu bezpośredniego, zastosowano w niej wyłącznie kondensatory polipropylenowe. Rozmieszczenie cewek zostało zoptymalizowane pod kątem minimalizacji współoddziaływania.
Obudowy głośnikowe zestawu Diamond 25 zostały wykonane w identycznej technologii jak w przypadku modelu Diamond 28. Bryła wykonana jest z solidnych płyt mdf, do wytłumienia zastosowano maty bitumiczne oraz wełnę owczą. Całość konstrukcji wewnątrz usztywniono dodatkowymi wzmocnieniami.
Kolumna została ustawiona na cokole, który oprócz zapewnienia wrażeń estetycznych, stanowi platformę antywibracyjną dla zestawu głośnikowego.

Diamond 25 to wyjątkowe połączenie naturalnego brzmienia i charakterystycznego dla nowej linii oryginalnego wyglądu konstrukcji. Mniejszy zestaw lepiej wkomponuje się w nieduże pomieszczenia przy zachowaniu charakteru brzmienia znanego z kolumn Diamond 28.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 32 m2Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Diamond 25 marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 40 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 100 W
Moc maksymalna 200 W
Efektywność88 dB
Wymiary [W x H x D] 165 x 942 x 290 mm
Waga 19 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 15.8.CA (2xSeas CA15RLY)
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST 19.T (Scan Speak D2010/851300)
Kolce + podstawki Tak
Maskownica Tak, magnetyczna
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Polska

"BEST PRODUCT 2017" dla Diamond 25.

Magazyn High Fidelity przyznał kolumnom Diamond 25 prestiżową nagrodę "BEST PRODUCT 2017".
Nagroda Roku magazynu High Fidelity stanowi wyjątkowe wyróżnienie i jest przyznawana jedynie nielicznym produktom.

"Diamond 25 robią wiele rzeczy bardzo dobrze, a niewiele tylko dobrze. To kolumny, które potrafią świetnie obrazować, budując ekspansywną, bardzo dobrze poukładaną przestrzeń. Łączą w niej instrumenty, ale też pozostawiają im wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby mogły one „oddychać”. Ich barwa jest świeża, a brzmienie otwarte. To nie są „romantyczne” konstrukcje. Bas schodzi nisko, nie jest jednak zawsze w równy sposób kontrolowany. To przemyślany, spójny, otwarty dźwięk o bardzo uniwersalnym wyrazie. Można na nich słuchać dowolnej muzyki, a z każdą pokażą ten sam zestaw cech." - czytaj


Zespół Stereolife na łamach swojego portalu umieścił obszerną recenzję z przeprowadzonego testu kolumn Diamond 25.

"(...)Przyglądając się poczynaniom firmy Pylon Audio, zauważymy przede wszystkim wyraźną konsekwencję w dążeniu do celu. Polska firma z roku na rok staje się coraz lepsza w różnych obszarach. Manufaktura z Jarocina jest jednym z lepszych dostawców obudów głośnikowych w Europie - z jej usług korzysta kilku bardzo znanych producentów kolumn. Pylon bardzo szybko zajął się wytwarzaniem własnych zestawów głośnikowych, zaczynając od tych najtańszych i stopniowo podnosząc poprzeczkę. Teraz wykonano następny krok, wprowadzając własne przetworniki - coś, na co do tej pory mogli sobie pozwolić tylko najwięksi gracze.(...)"
"(...)Kiedy pierwszy raz się ma się do czynienia z tymi zestawami, można doznać szoku. Tak nie mogą wyglądać i grać kolumny za niecałe 5500 zł! W głowie od razu stajemy przed dylematem - kupić czy nie kupić? W końcu znaczek też ma znaczenie, szczególnie pod kątem dalszej odsprzedaży kiedy za kilka lat zechcemy wejść na jeszcze wyższą półkę. I może zaskoczę cześć osób, ale właśnie ten znaczek na przedniej ściance z roku na rok ma coraz większą wartość.(...)"
"(...)Aby ocenić Diamondy 25 w towarzystwie kolumn porównywalnych jakościowo, zarówno w kwestii brzmienia jak i jakości wykonania, musiałbym postawić obok zestawy w cenie przekraczającej 10000 zł. Piszę to z pełną świadomością wagi tych słów, bo deklaracja, że dane urządzenie powinno kosztować dwa razy więcej jest dość odważna. Jednak wszystko to potwierdziło się w testach odsłuchowych. Stopień dopracowania opisywanej konstrukcji predysponuje ją do systemów, w których pułap 10000 zł za jeden element nie jest przesadą. Mamy do czynienia z kolumną, która broni się sama, bez zbędnych zabiegów marketingowych. Wygląda lepiej, niż ekskluzywne meble i gra tak, jak kolumny z zupełnie innego przedziału cenowego.(...)"
"(...)Czy na rynku są kolumny lepsze od opisywanych Diamondów 25? Oczywiście, że są. Znajdźcie mi tylko w porównywalnej cenie takie, które grają i wyglądają tak jako one... Od razu ostrzegam, że nie będzie to łatwe zadanie. Diamondy 25 nie tylko wygrywają ceną, ale przede wszystkim szczególną mieszanką pozytywnych cech, dzięki której szybko zjednują sobie sympatię słuchacza. To połączenie mądrego, przemyślanego projektu z niebywale wysoką jakością wykonania i odrobiną czegoś, co sprawia, że wyjątkowo łatwo jest nam zapomnieć o całym świecie i zanurzyć się w muzykę. A do tego jak wyglądają! Jestem przekonany, że jeśli wybierzecie się na odsłuch, będziecie nimi autentycznie oczarowani. A żeby nie być gołosłownym, powiem tylko, że po skończonym teście zwróciłem się do producenta z prośbą, aby Diamondy 25 zostały u mnie na dłużej.(...)" - czytaj


Diamond 25 - test sporządzony przez HighFidelity.

"(...)Diamondy 25 bardzo szybko okazują się kolumnami, których wybijającym się walorem jest kreowanie dużej przestrzeni. Skala dźwięku, jaką z nimi dostajemy jest ogromna i jak na ten przedział cenowy szczególnie warta podkreślenia.(...)"
"(...)W rzeczywistości jest tak, że do wykreowania wiarygodnej przestrzeni potrzebny jest, budujący skalę, wolumen. A ten bierze się z basu i jego harmonicznych. Dlatego właśnie kolumny Diamond 25 grają pod tym względem niezwykle przekonywająco – mają bardzo, ale to bardzo dobrze zespolone poszczególne podzakresy i całkiem nisko schodzący bas.(...)"
"(...)Wraz z bardzo czystą góra otrzymujemy otwartą średnicę, w której jej wysoka część jest lekko temperowana. To dlatego nie dochodzi do rozjaśnień i wyostrzeń. A waga tego zakresu pomaga osadzić wszystko na dobrej bazie, wspomaganej dodatkowo bardzo dobrze zespolonym basem. Czystość części średnio-wysokotonowej jest, powiedziałbym, ponadprzeciętna.(...)"
"(...)A dochodzi do tego przecież bas. Było go z ta płytą dużo, tyle ile potrzeba, i był on dobrze kontrolowany. Ale akurat w tym zakresie kolumny Diamond 25 pokazują więcej z „siebie”. Ich średni bas nie ma tej samej energii i dynamiki, co średnica i niższa część. Nie jest to duża zmiana, ale wystarczająca do tego, aby lekko podnieść punkt ciężkości barwy; to m.in. dlatego mamy wrażenie świeżości i otwarcia.(...)" - czytaj


Magazyn Audio w majowym (2016r.) wydaniu umieścił obszerny test kolumn Diamond 25.

"(...)Kolejna firma w tym teście wymaga specjalnego wstępu i prezentacji, bowiem pojawia się w „Audio” po raz pierwszy. Jej profil jest szczególnie ciekawy, ponadto jest to firma polska – a nowych polskich producentów, którzy zasługiwaliby na poważne traktowanie, jest niewielu, więc takiej okazji nie przepuścimy.(...)"
"(...)Diamond 25 wyglądają najbardziej szlachetnie ze wszystkich kolumn w tym teście, producent wykazał się dobrym gustem i kulturą techniczną, stosuje dobre materiały i wysokiej jakości komponenty, ale całości nie nadaje efekciarskiego charakteru, raczej odwołuje się do klasycznych i lubianych, audiofilskich wzorców.(...)"
"(...)Można się było tego spodziewa, że konstrukcja dwuipółdrożna, oparta na standardowych przetwornikach, będzie 4-omowa. Byłem tylko ciekaw, czy nowy polski producent przystąpi do klubu ściemniaczy, mianujących wszystkie konstrukcje 8-omowymi, czy weźmie sobie za wzór firmy rzetelne i będzie pisał prawdę. Brawo, czytamy w firmowych danych, że impedancja to 4Ohm.(...)"
"(...)Zwykle chwalimy szybki, krótki bas jako dowód na dobrą odpowiedź impulsową. Tutaj możemy jednak spotkać się z dźwiękiem długim, ale czystym, naturalnym, wiarygodnym.(...)"
"(...)Całe brzmienie jest świeże, żywe, barwne i swobodne, pozostając w granicach dobrego zrównoważenia i przejrzystości, tylko z niewielkimi odchyłkami od neutralności.(...)" - czytaj


Portal Stereo i Kolorowo umieścił recenzję kolumn Diamond 25, zapraszamy do zapoznania się z testem.

"(...)Dźwięk kolumn, jak już napisałem, jest dynamiczny, aczkolwiek spójny, z detalicznym charakterem prezentacji dobrze różnicującym nagrania. Można napisać, iż jest punktowy, celujący w najistotniejsze parametry brzmienia takie jak plastyczność, żarliwość, przestrzenność i melodyjność. Ponadto Diamond 25 zapewniają dużą głębię brzmienia, wysycony koloryt oraz urokliwą barwę. Ludzkie głosy i instrumenty akustyczne przez to brzmią nie tylko namacalnie i przekonująco, ale również namiętnie i emocjonująco. Bardzo muzykalnie.(...)"
"(...)Pylon Diamond 25 to kolumny, które każą przewartościować pojęcie i definicję high-fidelity. Albowiem kosztują około 5 500 - 5 900 PLN (w zależności od wersji wykończenia) a grają jakby nie istniały ograniczenia budżetowe i nie obowiązywały zwykłe prawa fizyki. Diamond 25 to doskonały dźwięk zaproponowany w więcej niż rozsądnej cenie. A do tego pierwszorzędnie wykończenie i piękna prezencja. Czego chcieć więcej?
Fantastyczne głośniki. Pełna rekomendacja!(...)" - czytaj


Świat

Pochlebne słowa na temat Diamondów 25 wprost z Francji!

Serwis quobuz, jeden z pierwszych audiofilskich serwisów streamingowych zamieścił w swoim magazynie test naszych małych podłogówek. Redaktorom, oprócz jakości wykonania oraz bardzo szerokiego wyboru dostępnych wykończeń, przypadła do gustu wszechstronność i jakość dźwięku płynącego z kolumn.

"(...)W swojej kategorii Pylon Diamond 25 są bliskie perfekcji.(...)" - czytaj  okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor CHARCOAL:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor CHERRY CORAL:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor SMOKED OAK:
  okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny, kolor WENGE:
  Melon Yellow HG:

 • Wzornik wykończeń: