Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Jasper 23.

Jasper 23 - najmniejszy przedstawiciel linii Jasper: sygnatura brzmienia, klasa i design większych braci w formie przeznaczonej do mniejszych pomieszczeń.

Podobnie jak w większych Jasperach odtwarzanie powierzyliśmy sprawdzonym konstrukcjom duńskiego Scanspeak’a. Zastosowane przetworniki zostały specjalnie wyselekcjonowane w serii pomiarów akustycznych oraz godzin subiektywnych testów. Za środek i dół pasma odpowiada para słynnych Revelatorów 15, rozpoznawalnych m.in. dzięki charakterystycznym nacięciom, których zadaniem jest kontrola zniekształceń membrany (modów własnych) i rozpraszanie fal stojących membrany. Górę powierzyliśmy jedwabnemu głośnikowi wysokotonowemu z ultralekkim, 0,18-gramowycm układem drgającym. Tweeter ten charakteryzuje ekstremalna szybkość i niezaburzony detal oraz lekkość odtwarzania najdrobniejszych szczegółów przekazu.

Projektując konstrukcję dołożyliśmy wszelkich starań, by stworzyć perfekcyjne warunki do pracy zastosowanych głośników. Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszych inżynierów oraz bogatego zaplecza badawczego (m.in. komora bezechowa i akcelerometr laserowy) zaprojektowaliśmy obudowę pozbawioną prostopadłościennych form, cechującą się wyrównanymi centrami akustycznymi przetworników w najbardziej newralgicznej sekcji średnio-wysokotonowej, oraz minimalizacją zjawiska dyfrakcji. Ekstremalną sztywność uzyskaliśmy dzięki wysokiej klasy, grubym płytom MDF, przy czym front wykonany jest w technologii warstwowej typu sandwich. Zabiegi te, wraz z precyzyjnie rozmieszczonymi wzmocnieniami we wnętrzu obudowy zapewniają znaczącą redukcję wszelkich rezonansów własnych i podbarwień.

Efekt powyższych starań w pełni spełnił nasze założenia: design, jakość i charakter linii Jasper zamknięte w niewielkiej, smukłej i eleganckiej obudowie. Jasper 23 to ogromne możliwości rysowania przestrzeni oraz zaskakujący, przy tej wielkości, potencjał odtwarzania najniższych rejestrów.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 35 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Jasper 23 marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 35 Hz - 20k Hz
Moc nominalna100 W
Moc maksymalna 200 W
Efektywność 88 dB
Wymiary [W x H x D]166x992x401 mm
Waga 26 kg / sztuka
Głośnik wysokotonowy D2608/913000 (Scan-Speak)
Głośnik niskotonowy 2 x 15W/8531K00 (Scan-Speak)
Maskownica Tak
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja5 lat (2 lata standard + 3 lata rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Lakier Mat - biały, czarny.
- Lakier HG - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Polska

Jasper 23 wpadły w ręce Tomka Karasińskiego, naczelnego magazynu StereoLife. Po teście przyznał Jasperom nagrodę „High End”! Ech… Nadal nie możemy w to uwierzyć! 😊
Redakcja StereoLife była zachwycona nie tylko pierwszorzędnym wykonaniem Jasperów, lecz również inżynierską wirtuozerią i, co najważniejsze, ich brzmieniem.

"(...)Pierwszorzędna jakość stolarki, zakrzywione obudowy z przednią ścianką wykonaną w technice kanapkowej i pięknie położony lakier przekładają się na spektakularny efekt wizualny. (...)"

"(...)Wszystkie te stuknięcia, szmery, świsty i gwizdy są tak namacalne, jakby Jaspery 23 miały jakieś dodatkowe, niewidzialne głośniki wysokotonowe odpowiadające tylko za te odgłosy. Do tego należy dodać bardzo dobrą dynamikę i przestrzeń, która (…) pozwala nam pozostać w pokoju sam na sam z artystami. (...)"

"(...)Brzmienie jest naturalne, doskonale zrównoważone i spójne. Bas schodzi wystarczająco nisko, nie spóźnia się i ma sporo "mięsa", które tak lubimy. Średnie tony są bardzo organiczne, może trochę zmiękczone, ale mimo to wciąż wyraziste i czytelne. Góra - chyba najlepsza w całym tym zestawieniu, idealnie łącząca rozdzielczość i konkret z wysoką kulturą grania. (...)"

Link do testu: - czytaj


Recenzja Jasperów 23 od Szymon Faber.
Byliśmy siebie całkiem pewni, ale przyznajemy szczerze, że nieco obawialiśmy się ciętego języka autora. Okazuje się, że niepotrzebnie 🙂.

"(...)(Jasper 23) Ocierają się w wielu aspektach o rejony hi-endu za nieprzyzwoicie niską cenę. Nie znam drugiego, masowo produkowanego zestawu kolumn z tak drogimi elementami składowymi i ceną detaliczną w okolicach 20 000zł. Z zagraniczną metką z przodu spokojnie może widnieć 5 lub 6 w cenie i nikt nie miałby najmniejszych pretensji. (...)"

"(...)Wysokie tony są przyjemne w odbiorze, wystarczająco namacalne i klarowne. Posiadają przyjemną w odbiorze nutkę analogowości co dobrze kompensuje szybki charakter Revelatorów. (...)"

"(...)Wokale podawane są w mocny i koherentny sposób. Spójność nie pozostaje zakłócona a ekspresja i dynamika środka to bardzo mocny atut. Niezależnie czy przyjdzie nam ochota na albumy Metallica czy popisy wokalne Anny Marii Jopek będziemy w pełni ukontentowani a nasze uszy podziękuję za wybór Jasperów do swojego zestawu. (...)"

"(...)Podobnie jak u większych braci, Jasper 23 wykazuje się wybitną jakością najniższych rejestrów. (...)"

"(...)W oceanie tandety basowej w tym przedziale cenowym Pylony wyznaczają nową jakość. Jednostajna pulpa basowa w Pylonach absolutnie nie ma miejsca, bas Jasperów ociera się o hi-endowe korzenie. Jeżeli ktoś ceni jakość zamiast ilości i woli zjeść steka zamiast hamburgera z sieciówki to jest właściwy wybór. Fani rocka, popu czy jazzu będą ukontentowani, ciesząc się werwą i klarownością.(...)"

Link do testu: - czytaj    RAL 170-20-25 Mat:
    RAL 5011 Mat: