Tekst alternatywny



Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Ruby 25 mkII.

Ruby 25 mkII to kolumny charakteryzujące się szybkim i zwartym basem, plastyczną średnicą oraz swobodną i detaliczną górą pasma.

Wraz z pojawieniem się nowej generacji głośników niskośredniotonowych zaprojektowanych pod kątem użycia w zestawie Ruby 30, zdecydowaliśmy się na upgrade 25-ki.

W zestawie Ruby 25 mkII role głośnika niskośredniotonowego powierzono nowej jednostce wyposażonej w przeprojektowany układ magnetyczny, dodatkowo wyposażonej w pierścień Faraday'a, oraz cewkę o większej średnicy. Dzięki tym zabiegom środek pasma uzyskał jeszcze lepszą przejrzystość i neutralność, pozwoliło to również na niewielką modyfikacje objętości obudowy, co z kolei przełożyło się na rozszerzenia możliwości w zakresie niskich częstotliwości.
Finalnie Ruby 25 mkII brzmią pełniej i klarowniej od swojego poprzednika.

Konstrukcja została oparta o głośniki niskotonowe PSW 17.8 EXA, których membrana wykonana jest z Endumaxu. Jest to tworzywo posiadające bardzo dobry balans między tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane czy celulozę. Górę pasma odtwarza jedwabna kopułka, ładnie podkreślając charakter brzmienia głośników niskośredniotonowych.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 - 35 m2.


Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Ruby 25 mkII marki Pylon Audio:

Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 38 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 100 W
Moc maksymalna 150 W
Efektywność89 dB
Wymiary [W x H x D] 192 x 1020 x 325 mm
Waga 20 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy 2xPylon Audio PSW 17.8 EXA
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST-120.6
Kolce + podstawki Tak
Maskownica Tak, profilowana siatka
Nóżki filcowe Tak
Gwarancja3 lata + 1 rok (rejestracja produktu)
Dostępne kolory: - Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.

Rcenzja Ruby 25 mkII - Stereolife.pl.

"(...)Miałem przyjemność testować wiele modeli polskiej firmy i za każdym razem przychodzi mi do głowy tylko jedno słowo - postęp.(...)"

"(...)Ruby HE i Ruby SHE były jednak zbyt ważne, a to z uwagi na zastosowane w nich przetworniki. Firma sporo zainwestowała w jednostki z membranami z Endumaxu, a jej inżynierowie twierdzą, że tworzywo to pozwala uzyskać gładkie i rozdzielcze brzmienie bez wyraźnie zaznaczonych rezonansów. Nie mogli pozwolić, by ten pomysł się zmarnował, i to wyłącznie przez kontrowersyjny zabieg stylistyczny. Tak narodziły się Ruby 25.(...)"

"(...)Nie zastanawiając się zbyt długo, nowy woofer zamontowano także w 25-tkach, oznaczając je dopiskiem mkII.(...)"

"(...)A gdzie maskownice? Już na miejscu! Zamiast opcjonalnych ramek utrzymywanych na miejscu przez kołki lub magnesy, polska firma zdecydowała się na metalowe siateczki chroniące każdy z głośników przed uszkodzeniem. Tego typu grille praktycznie nie mają wpływu na brzmienie (podobno ich obecności nie widać nawet w pomiarach), nie zasłaniają pięknie wykończonego frontu, zawsze są na swoim miejscu i nie można ich tak łatwo zerwać ani strącić. Jak dla mnie - bomba.(...)"

"(...)Ruby 25 mkII potrafią pokazać w zakresie średnich tonów coś, czego w większości zestawów z tego przedziału cenowego raczej nie dostaniemy. Bliskość, gładkość i odrobinę naturalnego ciepła, ale też szybkość i szczegółowość. Wszystko to przekłada się na większą namacalność wokali i większy realizm dźwięku. Przyznajcie sami, że jest w tym coś pociągającego.(...)"

"(...)Gdyby opisywane zestawy dostarczyła nam firma, która niedawno zadebiutowała na rynku, prawdopodobnie zachwycałbym się ich brzmieniem nieco dłużej i przeanalizowałbym je w najdrobniejszych szczegółach. Gdyby były to kolumny pochodzące od jednego z utytułowanych producentów mogących pochwalić się kilkudziesięcioletnią historią, na pewno posłuchałbym ich z przyjemnością, ale sądząc po jakości wykonania i brzmienia, spodziewałbym się ujrzeć w cenniku znacznie wyższą, może nawet pięciocyfrową kwotę. Ale w tym przypadku mogę powiedzieć tylko jedno - Pylon po raz kolejny zrobił swoje. Możliwe, że to nawet mało powiedziane. Zrobił dokładnie to, czego się po nim spodziewaliśmy i czego, mając na uwadze poprzednie konstrukcje tej marki, tak naprawdę oczekiwaliśmy. Ekipa z Jarocina stworzyła zestawy, w których wszystko układa się w jedną, harmonijną całość. Nie tylko dźwięk, ale też wygląd, jakość wykonania, funkcjonalność i technologia, coraz bardziej uciekająca innym producentom.(...)" - czytaj

Zdjęcia zestawu Ruby 25 mkII.


    okleina naturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor Smoked Oak:

    • Kolory olejowosków: