Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Kolumny Diamond Monitor.

Diamond Monitor - konstrukcja 2 drożna oparta o 19mm kopułkę tekstylną firmy Scan Speak, charakteryzująca się brzmieniem przestrzennym oraz detalicznym. Dół pasma odtwarzany jest przez 18cm przetwornik norweskiego Seas-a, oferujący barwne brzmienie znane z innych konstrukcji serii Diamond. Głośnik ten został zmodyfikowany poprzez dodanie dodatkowego pierścienia magnetycznego, który zoptymalizował parametry Thiele-Small'a na potrzeby aplikacji w obudowie podstawkowej.

Diamond Monitor oferuje brzmienie dynamiczne a zarazem przestrzenne. Dzięki optymalizacji układu magnetycznego kolumny dysponują mocnym i dobrze artykułowanym basem. Średnie tony zestawu to popis precyzji i rozdzielczości, wokale i instrumenty akustyczne są stabilne w przestrzeni wypełnionej dużą ilością informacji.

Zwrotnica w monitorach montowana jest w technice montażu bezpośredniego, zastosowano w niej wyłącznie kondensatory polipropylenowe. Rozmieszczenie cewek zostało zoptymalizowane pod kątem minimalizacji współoddziaływania.

Obudowy głośnikowe zostały wykonane w identycznej technologii jak w przypadku swoich większych braci - Diamond 28 oraz 25. Bryłę oparto o solidne płyty mdf, do wytłumienia zastosowano maty bitumiczne oraz wełnę owczą. Całość konstrukcji wewnątrz usztywniono dodatkowym wzmocnieniem. Poprzez niewielkie pochylenie konstrukcji uzyskano zamierzony efekt wizualny połączony z optymalizacją zależności fazowych występujących między głośnikami.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12 - 25 m2.

Do zestawów przewidziane są firmowe standy, które stanowią atrakcyjną propozycję dla osób chcących wykorzystać pełen potencjał kolumn w zakresie ich możliwości przestrzennych.Tekst alternatywny     

Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną zestawu głośnikowego Diamond Monitor marki Pylon Audio:

Impedancja 8 Ohm
Pasmo przenoszenia 38 Hz - 20 kHz
Moc nominalna 80 W
Moc maksymalna 160 W
Efektywność88 dB
Wymiary [W x H x D] 196 x 420 x 315 mm
Waga 10 kg / sztuka
Głośnik niskotonowy Pylon Audio PSW 18.8.CA (mod. Seas CA18RLY)
Głośnik wysokotonowy Pylon Audio PST 19.T (Scan Speak D2010/851300)
Maskownica Tak, magnetyczna
Gwarancja3 lata + 1 rok (rejestracja produktu)
Dostępne kolory:- Okleina naturalna DĄB, uszlachetniona olejowoskiem - 11 dekorów.
- Okleina naturalna DĄB, lakier bezbarwny: wenge, czarny, orzech, czereśnia, natural.
- Lakier Wysoki Połysk: biały HG, czarny HG.
- Lakier Mat - biały, czarny.
- Realizujemy zamówienia indywidualne: kolory z palety RAL.

Świat

W ubiegłym tygodniu (15.09.2017) otrzymaliśmy informację o przeprowadzonym teście kolumn Diamond Monitor przez magazyn Hifi Pig. Kolumny na tyle zainteresowały recenzenta, że postanowił je zakupić :). Zestaw Diamond Monitor otrzymał wyróżnienie "HIGHLY RECOMMENDED".

"(...) Byłem dość zaskoczony, jak potężne brzmiały, nareszcie słuchałem pary kolumn, które były bezpośrednie w sposobie grania muzyki, co jest dokładnie moim typem głośnika. (...)"
"(...) Byłem błyskawicznie zakochany i to było nawet zanim miałem jakieś godziny grania na nich, więc najlepsze miało jeszcze nadejść. (...)"
"(...) Są bardzo ekspresyjne, pełne kolorów tonalnych, faktur i drobnych szczegółów. (...)"
"(...) Kiedy są karmione dobrym, czystym sygnałem, wysokie tony mają słodycz i przejrzystość, a ponadto mają możliwość wyodrębnienia informacji o obecności i atmosferze, które inne głośniki mogą rozmywać i zasłaniać . (...)"
"(...) Podsumowując, to niedrogie, niesamowicie dobrze brzmiące kolumny, jestem bardziej niż pewny, że będą stwarzać wielki uśmiech na twarzach wielu właścicieli, jak to miało miejsce u mnie przez cały czas z nimi. (...)"


Jakość wykonania: bardzo dobrze złożone, pochylenie do tyłu uznałem za atrakcyjne.
Jakość dźwięku: gdy bezpośrednie i trafne porównania są dokonywane z kolumnami z ponad dwukrotnie wyższą ceną i reputacją, to mówi samo za siebie.
Stosunek jakości do ceny: nie mogę myśleć o czymkolwiek, co mogłoby sugerować, że nie są dobrym stosunkiem jakości do ceny.
Plusy: atrakcyjny kształt, jakość wykonania, dedykowane podstawki i doskonały dźwięk. Cena.
Wady: nie mogę wymyślić żadnych wad w ogóle. Dlatego kupuję parę! - czytaj

Zdjęcia zestawu Diamond Monitor.

  lakier biały mat:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor SMOKED OAK:
  okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor BLACK:

  • Kolory palety RAL:
  • Kolory olejowosków:
  • Okl. nat. DĄB, lak. :