Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Recenzje zestawu głośnikowego Topaz 20

luty 11, 2014 Źródło StereoLife.pl
Rekomendacja od StereoLife dla Topaz 20!

"... Zwykle w tym akapicie piszę jeszcze coś, o czym nie wspomniałem w żadnym z powyższych. Tym razem nie ma sensu się produkować, bo werdykt jest jeden. Pylon Audio Topaz 20 to kolumny o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny".

Czytaj Więcej →
sierpień 24, 2012 Źródło HD-Opinie.pl
kolumny Topaz 20 - recenzja HD-Opinie.pl

... Co jest najmocniejszą stroną Topazów? Gdybym miał wskazać jakiś konkretny element, który od razu przykuwa uwagę, wyróżnia się, powiedziałbym że w tym przypadku możemy liczyć na wzorową równowagę tonalną, na piękne zszycie zakresów, co skutkuje bardzo dojrzałym, rasowym brzmieniem. Tu nic nie zaburza harmonijnego przekazu, dodatkowo kolumny oferują dużą dawkę dynamiki, potrafią zagrać potężnie, bez najmniejszych oznak wysilenia. Od razu wiemy, że mamy do czynienia z świetnie zestrojoną konstrukcją, co jest w mojej opinii sprawą o fundamentalnym znaczeniu. Dopiero po osiągnięciu synergii, koherencji można mówić o dźwięku wybitnym, referencyjnym etc.

Czytaj Więcej →
lipiec 27, 2012 Źródło HD-Opinie.pl
kolumny Topaz 20 - zapowiedź recenzji HD-Opinie.pl

... Zestawu można słuchać godzinami – no i rodzina słucha i słucha… Oczywiście przyjdzie jeszcze czas na bardziej pogłębioną analizę, to takie pierwsze spostrzeżenia na gorąco. Z relacji słuchających (nie będącej krytyczną analizą, dzieleniem włosa na czworo, a raczej wypowiedzią miłośników muzyki, melomanów) wynika, że obecne kolumny (podłogówki kosztujące podobne pieniądze), które stanowią podstawę systemu odsłuchowego, to co najmniej klasa niżej w stosunku do Topazów. Polskie kolumny są lepsze w każdym aspekcie brzmienia, wszyscy zgodnie to przyznają.

Czytaj Więcej →
lipiec 11, 2012 Źródło Stereo i Kolorowo - Underground
Topaz 20 - recenzja zestawu głośnikowego sporządzona przez Stereo i Kolorowo - Underground

... Ogólnie, charakter brzmienia Topazów można streścić w kilku słowach: potężne, spektakularne granie, z niezwykle zróżnicowaną średnicą, szczegółową, acz nie krzykliwą górą oraz pięknie sprężystym i żywiołowym, dociążonym basem wysokiej klasy. Głośniki nie dominują ani w obrębie niskich, ani wysokich tonów, prezentują nagrania z prawidłową równowagą tonalną. Wypada powiedzieć i podkreślić, że opisywane kolumny pod pewnymi względami nie są w stanie dorównać droższym kolumnom z pułapu około 10 000zł, które to zazwyczaj mają bardziej wyrazisty, konturowy bas o większym zróżnicowaniu, a także i umiejętność budowania bardziej namacalnej przestrzeni z większą ilością słyszalnych szczegółów i mikro-wybrzmień. Trzeba jednak Topazom oddać, że w swojej klasie cenowej nie mają realnych konkurentów, rywali.

Czytaj Więcej →
lipiec 4, 2012 Źródło Stereo i Kolorowo - Underground
kolumny Topaz 20 - zapowiedź recenzji Stereo i Kolorowo - Underground

... Niniejszym zawiadamiam Szanownych Czytelników, że odebrałem już przesyłkę z firmy Pylon Audio SA z pięknymi kolumnami Pylon Topaz, które są nowością w ofercie. Zapewniam, że w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach poniżej (to te głośniki po prawej stronie). Niestety, ciemnych zdjęciach. Zresztą nie wiem, co się z tą pogodą dzieje?! Dziś początek Open'era w Gdyni, a tu ciągle leje deszcz i zimno - góra 16 st. C. Brrr...

Czytaj Więcej →