Tekst alternatywnyTekst alternatywny Tekst alternatywny

Recenzje zestawu głośnikowego Topaz 15

czerwiec 20, 2013 Źródło HD-opinie.pl
Recenzja Topaz 15 - HD-opinie.pl.

... Kolejne, warte polecenia kolumny. Kolejne Pylony z rekomendacją. Bardzo dobrze sprawdzą się tam, gdzie Topazy 20 nie pokażą pełni swoich, nie małych, możliwości. To idealne fronty do kina, z dodatkową (albo jak kto woli podstawową) opcją grania w stereo. Za 1900 złotych niełatwo będzie znaleźć lepsze kolumny, choć ja nadal jestem zakochany w 20-kach, ale pewnie do niewielkiego salonu wybrałbym 15-ki, a już na pewno do typowej kilkunastometrowej sypialni.

Czytaj Więcej →
maj 11, 2012 Źródło HD-opinie.pl
Zapowiedź recenzji Topaz 15 - HD-opinie.pl.

... Małe Topazy (przetestowany u nas zestaw to te większe Topazy, obecnie oznaczone jako model 20), prezentują się, to znaczy wyglądają znakomicie. Do redakcji dotarła wersja w orzechowej okleinie. Kolumny są nowiutkie, wprost z fabryki, niewygrzane, trzeba będzie dać im trochę czasu do aklimatyzacji. Będzie parę nowych urządzeń audio do testowania – na pewno sprawdzimy ich możliwości w zestawieniu z nowymi Topazami. Jako że mamy na stanie większe, dokonamy porównania obu modeli… chyba nikt tego do tej pory nie zrobił, będziecie mogli przeczytać czy i jakie różnice w brzmieniu występują pomiędzy większym i mniejszym zestawem.

Czytaj Więcej →
kwiecień 01, 2013 Źródło Stereo i Kolorowo - Underground
kolumny Topaz 15 - test na Stereo i Kolorowo - Underground.

... Zaraz po przyłączeniu kolumn do wzmacniacza, zapisałem takie pierwsze obserwacje: „brzmienie jest żywe, sprężyste, nasycone. Kulturalne i przyjemne". I taki charakter Topaz 15 rzeczywiście mają, bo pierwsze wrażenia okazują się w tym przypadku prawdziwe, utrzymujące constans w miarę dalszych odsłuchów. Co istotne, przekaz jest wystarczająco szczegółowy, aby móc bezproblemowo usłyszeć nawet dość małe detale, faktury, czy niuanse. Kolumny wiernie odtwarzają gęste instrumentalne aranżacje, nie gubiąc przy tym rytmu i tempa, a jednocześnie zapewniają dobry wgląd w strukturę nagrań.

Czytaj Więcej →
marzec 21, 2013 Źródło Stereo i Kolorowo - Underground
kolumny Topaz - zapowiedź recenzji Stereo i Kolorowo - Underground.

Jest mi niezmiernie miło poinformować P.T. Czytelników, że właśnie przeprowadzam odsłuchy nowych polskich kolumn o nazwie Pylon Topaz 15. Kilka miesięcy temu opisywałem TUTAJ ich większy siostrzany model - Topaz 20, dlatego bardzo jestem ciekawy jak mniejsza wersja (czyli Topaz 15) wypadnie w tym porównaniu.

Czytaj Więcej →